Pandemia, a także napięcia polityczne, czy informacje o kolejnych kataklizmach naturalnych, znacząco wpłynęły na nastroje całej ludzkości, wprowadzając w codzienne, ludzkie życie sporo niepewności i lęku.

Reklama

Nasze mieszkania, domy i apartamenty, w których spędzamy znacznie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, zamieniamy na oazy spokoju i świątynie relaksu. Ten ogólnoświatowy trend zauważają również marki wnętrzarskie, starając się dostosować swoje oferty do skonkretyzowanych potrzeb klientów. Jedną z nich jest marka Benjamin Moore & Co. produkująca farby.

- Ludzie szukają sposobu na wyrażenie siebie. Istnieje ogromne pragnienie indywidualności – podsumowuje Andrea Magno, dyrektor marketingu Benjamin Moore & Co., która przewodniczyła zespołowi „łowczyń trendów” poszukujących koloru roku 2022.

Modne kolory ścian 2022 - Modne kolory ścian 2022 -

 

 

Kolor roku 2022: „October Mist 1495”

Wybranie dominującego koloru we wnętrzach na rok 2022 wcale nie było proste, ale po długich i żmudnych analizach „łowczynie trendów” w końcu zdecydowały się na jeden odcień. Spośród 3500 odcieni wybrały ten jedyny, który nazwać można kolorem roku 2022. To „October Mist 1495” – subtelna szałwia, mgiełka zieloności, relaksująca i lekka zielona szarość.

- „October Mist 1495”, delikatna, sympatyczna szałwiowa zieleń, która stanowi swego rodzaju „pomost” do innych kolorów – mówi Andrea Magno i dodaje, że kolor roku został wybrany nie tyle w wyniku analizy trendów dominujących wśród znanych twórców czy influencerów, ale w wyniku wewnętrznych przemyśleń całego zespołu „łowców”.

- Jedna z członkiń zespołu przeprowadziła interesujące badanie florystyczne - wspomina Andrea Magno.

„October Mist” kolorem roku 2022 według Benjamin Moore & Co. „October Mist” kolorem roku 2022 według Benjamin Moore & Co.

 

W efekcie zielona łodyga kwiatu stała się łącznikiem, który spaja wszystkie inne odcienie. Zielona łodyga stała się pomostem między kolorami kwiatów i metaforą zbliżania do przepływu koloru w domowym wnętrzu. Właśnie tak działa na wnętrza, ale także ich domowników, „October Mist 1495”.

Zieleń we wnętrzach: Salon, kuchnia, sypialnia

„October Mist 1495” to wspaniała baza do kolorystycznych eksperymentów w niemal każdym wnętrzu – począwszy od kuchni, poprzez salon, skończywszy na łazience czy pokoju dziecięcym. W kuchni szafkom czy ścianom nada „efekt retro”, w sypialni stworzy przytulny klimat, a w łazience czy biurze wpłynie na nas uspokajająco. Ta delikatna szałwia nie epatuje swoim kolorem i bliżej jej do szarości niż „krzyczącej zieleni”.

- To jest okres przejściowy – tłumaczy Andrea Magno. - Jesteśmy w tym momencie, w którym poszukujemy stabilności i bezpieczeństwa. Ale jednocześnie chcemy ucieczki; jesteśmy gotowi do wyrażenia siebie.

„October Mist” kolorem roku 2022 według Benjamin Moore & Co. „October Mist” kolorem roku 2022 według Benjamin Moore & Co.

Modne kolory we wnętrzach 2022 

Oprócz „October Mist 1495” w palecie najmodniejszych barw na rok 2022 pojawia się 13 dodatkowych odcieni, a wszystkie one idealnie komponują się z barwą dominującą, tworząc ciekawe zestawienie pełne mgły, relaksu, ale też ukojenia.

 

Modne kolory we wnętrzach / Benjamin Moore & Co. Modne kolory we wnętrzach / Benjamin Moore & Co.

• "October Mist 1495"

• "Mysterious AF-565" 

• "Hint of Violet 2114-60" 

• "Morning Dew OC-140"

• "High Park 467"

• "Collector’s Item AF-45"

• "Venetian Portico AF-185"

• "Wild Flower 2090-40"

• "Pale Moon OC-108"

• "Steam AF-15"

• "Fernwood Green 2145-40"

• "Quiet Moments 1563"

• "Natural Linen 966"

• "Gloucester Sage HC-100".