Luksusowy apartament z widokiem na Londyn 

Możesz mieć ogromny apartament z najbardziej luksusowymi meblami, dziełami sztuki i kuchnią zaprojektowaną na specjalne zamówienie, ale jeśli nie masz wspaniałego widoku za oknem, twój penthouse znacznie traci na wartości. W dzisiejszych czasach to widok, a co za tym idzie lokalizacja, ma ogromne, jeśli nie kluczowe, znaczenie w sprzedaży luksusowych nieruchomości.

Reklama

Nie inaczej jest w przypadku londyńskiego apartamentu znajdującego się na 10. piętrze w nowym Belvedere Gardens. Budynek jest częścią nowego projektu urbanistycznego Canary Wharf Group stanowiącego jeden z głównych elementów prężnie rozwijającej się dzielnicy South Bank.

Mieszkanie ma kształt litery U posiada 4 sypialnie, 4 łazienki kuchnię oraz rozległy salon, z którego rozpościera się wspaniały widok m.in. na diabelski młyn London Eye.

- To widoki sprawiają, że ten nowy penthouse jest tak wyjątkowy. Z jego okien widać tak wiele wspaniałych zabytków i punktów orientacyjnych Londynu – wyjaśnia Xiu Xiu Sun, dyrektor sprzedaży w agencji Crown Home Buying and Letting na łamach Robb Report.

Luksusowe wnętrze na zamówienie 

Penthouse jest w pełni umeblowany, a wnętrza apartamentu zostały zaprojektowane przez wiodące londyńskie studio projektowe Goddard Littlefair.

- Każdy mebel został wykonany na zamówienie, a wyposażenie kosztowało ponad 1 milion funtów. Jakość i kunszt wykonania są po prostu wyjątkowe -  wyjaśnia dalej Xiu Xiu Sun.

Kuchnia została wyposażona w najwyższej klasy sprzęt AGD, a do mieszkania można dostać się prywatną windą, która otwiera się na spektakularny salon ze wspomnianym widokiem na malowniczy Londyn.

Taras z widokiem na miasto 

Co więcej, wystarczy przycisnąć jeden przycisk, by salon otworzył się na taras, z którego widok na London Eye jest jeszcze bardziej spektakularny. Taras otwiera się również na wyspę śniadaniową z urządzeniami Gaggenau najwyższej klasy.

Jednak na eleganckie i bardziej formalne posiłki zarezerwowano elegancką jadalnię z polerowanym marmurowym stołem, przy którym zaplanowano miejsce dla 10 osób. Pokój ten oddzielony jest od salony szklaną ścianą, w którym znajduje się kominek gazowy.

- Nocą cała ta przestrzeń jest dość magiczna, z delikatnym oświetleniem domu, płomieniami z ognia i oświetlonym London Eye. To kwintesencja życia na najwyższym poziomie – podsumowuje Xiu Xiu Sun.

Luksusowa sypialnia z łazienką w marmurze 

Warto również wspomnieć o wspaniałych sypialniach, z których główna zawiera przeszkloną ścianę i prywatny balkon. Obok niej znajduje się łazienka wyłożona marmurem i obszerna garderoba.

Jednak londyński penthouse to nie tylko wspaniałe wnętrza na najwyższym poziomie, ale również udogodnienia, które zapewniają twórcy Belvedere Gardens. Warto wspomnieć tu chociażby o luksusowym basenie, dużym tarasie zarezerwowanym tylko dla mieszkańców budynku, siłowni, łaźni parowej, saunie i SPA oraz o całodobowej ochronie i konsjerż.

- Penthouse jest całkowicie gotowy do zamieszkania, bez dodatkowych opłat. Udekorowanie i umeblowanie domu zajęło projektantom cały rok, i to widać – zachwala nieruchomość Xiu Xiu Sun.

Luksusowy penthouse dla tych, co czasu (ani pieniędzy) nie liczą 

Co ciekawe, jedynej rzeczy, które nie znajdziesz w londyńskim penthousie, jest zegar. Być może projektanci wnętrz pomyśleli, że przyszłemu właścicielowi wystarczy, że spojrzy na wspaniały Big Ben za oknem.

Cena całego apartamentu to 17 mln funtów, co aktualnie w przeliczeniu na złotówki, daje około 93 mln złotych.

SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE: