Luksusowy apartament z widokiem na Warszawę

Apartament został utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Już od progu widoczny jest industrialny charakter pomieszczeń. Wrażenie robią artystyczne instalacje designerskich lamp, umieszczone przez architektki we wnętrzu z wyobraźnią i swobodą. To naprawdę piękne i inspirujące wnętrze! 

Reklama

- Zależało nam przede wszystkim na tym, aby mieszkanie z oszałamiającym widokiem na panoramę stolicy odzwierciedlało zróżnicowaną specyfikę miasta. To był punkt wyjścia – mówią autorki projektu.

Oprócz klasycznej nowoczesności, widzimy także inspiracje stylem art deco, który w eklektycznych wnętrzach projektu Tissu Architecture został podany w uwspółcześnionym wydaniu.

Art Deco  w zestawieniu z loftowymi klimatami zaskakuje i stanowi o atrakcyjności i niepowtarzalności całości, a na tym autorkom projektu zależało najbardziej.

-Projekt, który czerpie inspiracje z dawnych epok, jest ponadczasowy – zwracają uwagę architektki.

Klasę apartamentu przy ul. Złotej 44 podkreślają surowe materiały i wykończenia najlepszej jakości. Betonowy sufit to wyraźny industrialny motyw, który nawiązuje do strzelistych wieżowców za oknami. W zestawieniu z miedzią, szlachetnymi kamieniami – czarnym, bogato użylonym Pietra Gray oraz żółtym kwarcytem nabiera elegancji. Całość kompozycji uspokaja naturalne drewno egzotyczne – mango oraz eukaliptus.

Apartament na Złotej44 / Tissue Architecture Apartament na Złotej44 / Tissue Architecture

 

Lampy jak artystyczne instalacje

Bardzo ważnym elementem projektu były wspomniane już wcześniej z wielkim wyczuciem dobrane oprawy oświetleniowe. Monochromatyczne wnętrze zostało ocieplone iluminacją designerskich opraw oraz grą akcentów intensywnych barw występujących w dodatkach, szkle oraz tapicerowanych meblach.

- Proste, nowoczesne formy przełamałyśmy swobodnie zawieszonymi asymetrycznymi, spektakularnymi lampami, które tworzą artystyczne instalacje – opowiadają architektki z Tissu Architecture.

Poszczególne strefy tego luksusowego apartamentu oraz funkcje pomieszczeń nie wyznaczają ściany, oraz drzwi, lecz subtelne przymknięcia meblami, szkłem lub światłem właśnie.

- Zależało nam na tym, aby właściciel czuł olbrzymią swobodę i płynność przestrzeni, która dzięki dyskretnym zabiegom aranżacyjnym oraz dużej liczbie luster wydaje się jeszcze większa.

Salon – centrum luksusowego apartamentu

Otwarty projekt wnętrza przy ul. Złotej 44 robi tym większe wrażenie, gdy poznamy rozkład deweloperski tego mieszkania – przestrzeń podzieloną na trzy sypialnie, dwie łazienki, oddzielną kuchnię i mały salon. Całość łączyły klaustrofobiczne, ciemne korytarzyki.

- Wszystkie pomieszczenia tworzą swobodną, otwartą przestrzeń. Chcieliśmy, by była zdefiniowana powtarzającymi się formami i materiałami. Stylistyka wnętrza ma podążać za otwartym widokiem na zachodnią i południową stronę stolicy – mówią o inwestycji autorki projektu.

Centrum apartamentu to salon, w którym uwagę zwracają swobodnie zawieszone liny świetlne lamp Noon TNK.01 L oraz klasyczne połączenie czerni i bieli. Dominującym meblem jest tu przeszklona, emanująca łagodnym światłem witryna z frontami, w których widoczne są inspiracje geometrią właściwą dla stylu art deco. W centralnym punkcie ustawione zostały sofy o łagodnych zaokrągleniach Repose marki OKHA. W salonie klimat tworzy pokaźnych rozmiarów obraz, którego autorem jest Johnny Abrahams.

Strefa wypoczynkowa dyskretnie przechodzi w jadalnię. Tu najważniejszym meblem jest dynamiczny stół Sharp projektu Tissu, przy którym stanęły tapicerowane niebieskim welurem krzesła włoskiej firmy Casamania & Horm. Jadalnię oświetlają ręcznie wytwarzane szklane lampy Bomma z Czech, których przypominające krople rosy abażury łagodzą szklano-kamienny stół.

Apartament na Złotej44 / Tissue Architecture Apartament na Złotej44 / Tissue Architecture

Kuchnia i jadalnia w stylu art deco

Kuchnia, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jadalni, jest niesamowita! Wolnostojący moduł – zaokrąglona kapsuła, w którym projektantki umieściły ciąg kuchenny, jest zamykany frontami z postarzanych luster. Towarzyszy jej kuchenna wyspa ze szczotkowanej stali z blatem wykonanym z kamienia Piertra Grey, który umieszczony został również nad blatem. Garderoba kuchenna z piekarnikiem i ekspresem do kawy powtarza motyw ażurów art deco, który mieliśmy już okazję zobaczyć w salonie. Drewniane elementy pokryte zostały fornirem z drewna eukaliptusowego. W kuchni proste formy przełamane zostały plastyczną lampą ze zwieszonym sznurem światła – oprawą Luke Lamp CO. Przy wyspie kuchennej postawiono stołki barowe o tapicerce w odcieniu mchu.

Apartament na Złotej44 / Tissue Architecture Apartament na Złotej44 / Tissue Architecture

Sypialnia w czerni i bieli

Część prywatna apartamentu składa się z gabinetu, sypialni oraz połączonej z nią łazienki. Granicę między pokojem do pracy, a pomieszczeniem do spania wyznacza częściowo przeszklony, podświetlony regał, w którym ponownie pojawiają się motywy stylizowane na art deco. Nad przezroczystym wykonanym ze szkła biurkiem marki Reflex rozwieszono lampy Flos WireLine. Wspaniały, wygodny czerwony fotel to Concord firmy Capdell. Świetnie wygląda na tle tapety „Powitanie deszczu” projektu Frezo.

Za przeszkloną ścianą znajduje się sypialnia połączona z łazienką i garderobą. W sypialni stanęło olbrzymie łóżko oraz fotel Etcetera lounge chair. Tutaj tak jak i dziennej części apartamentu ważny akcent dekoracji przestrzeni tworzą oprawy oświetleniowe.

Do łazienki master wchodzi się z sypialni. Architektki zaaranżowały ją w bardzo konsekwentny sposób. Dominuje czerń i biel. Ścianę wyłożono płytkami marki 41zero42 imitującymi naturalny kamień. Resztę futurystycznej aranżacji dopełnia barwione szkło, ryflowany mdf w kolorze oliwki oraz lustro Optiwhite. Oświetlenie w łazience master ma za zadanie podkreślić kształty i faktury. Jest niewidoczne, jedynie lampy przy lustrze po dwóch stronach umywalki pełnią funkcję dekoracyjną.