Luksusowe nieruchomości: Apartament w chmurach Warszawy 

Apartament w wieżowcu Cosmopolitan / Photo: Hanna Długosz Apartament w wieżowcu Cosmopolitan / Photo: Hanna Długosz

Reklama

Apartament w chmurach powstała dla pary kochającej podróże, która szukała spokojnej przystani w sercu miasta. Znajduje się na 44 piętrze w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie – w wieżowcu Cosmopolitan. 160 metrów wysokości zapewnia właścicielom niesamowite widoki na Pałac Kultury i Nauki oraz na panoramę stolicy. Wnętrze nie konkuruje z tym, co znajduje się na zewnątrz. Projektantka Anna Koszela wybrała wzornictwo z najwyższej półki, ale postawiła na proste formy. Wnętrze w stonowanych barwach łączy minimalizm i eklektyzm, w którym spotkają się najlepsze światowe marki. Ascetyczna przestrzeń otwiera się na panoramę miasta, dające poczucie wolności i dystansu od codziennych spraw. To azyl, w którym przyziemne problemy zdają się być odległe.

Projekt wnętrza: Anna Koszela, Pracownia Architektury Wnętrz Anna Koszela. Zdjęcia: Hanna Długosz. Stylizacja: Anna Tyślerowicz.

Luksusowe wnętrza: Elegancko i przytulnie w Krakowie

Inwestycja Apartamenty Klimaty / Photo: Karol Kleszyk Inwestycja Apartamenty Klimaty / Photo: Karol Kleszyk

Inwestycja Apartamenty Klimaty w Krakowie, a w niej ekskluzywny apartament wykończony według niekonwencjonalnego projektu. Do jego aranżacji użyto bowiem tylko naturalnych materiałów. Niepowtarzalny klimat wnętrza budują różne rodzaje kamienia, forniry, okleina łupkowa, drewniana podłoga i tkaninowe tapety. Aż trudno uwierzyć, ale żadna ściana nie została tu pomalowana farbą! Tak różne materiały pięknie się ze sobą łączą, tworząc wyjątkowo efektowne kompozycje. Zachwycają oryginalnością i wytwornym szykiem. Przestronne wnętrze ociepla kolor starego złota zastosowany w wielu elementach ekskluzywnego wyposażenia.

Projekt wnętrza: Dorota Kwiecień, Gabriela Gajek Zakolska, Pracownia PIM Concept. Zdjęcia: Karol Kleszyk

 

Luksusowe wnętrza w zabytkowej kamienicy na Mokotowskiej 

Apartament Apartament

Apartament „Mokotowska Chic” o powierzchni 170 m2 znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Zaprojektowany przez Mariana Lalewicza, a zbudowany w latach 1924-1927 obiekt wpisany jest do krajowego rejestru zabytków, co oznacza, że wszystkie prace budowlane w nim prowadzone były nadzorowane przez konserwatora zabytków.

Tematem projektu wnętrza jest idea „ton w ton”, co skutkuje uzyskaniem harmonijnego wyglądu przestrzeni, bez wprowadzania wielu kontrastów. Architekci postawili na ponadczasowość. Przestrzeń ma „oddech” i nie przytłacza nadmierną ilością mebli i dekoracji.

Wszystko, co się w tym apartamencie finalnie znalazło, jest spójne z estetyką art deco. To „złoty środek”, wyznaczony przez architektów i inwestorów pomiędzy stylem klasycznym a nowoczesnym. Wnętrze zachwyca uzyskaną symetrią, ścianami ozdobionymi sztukateriami i meblami, które mimo postarzania doskonale komponują się z resztą nowoczesnego wystroju.

Projekt wnętrza: Monika i Adam Bronikowscy, pracownia HOLA Design. Zdjęcia: Yassen Hristov. Stylizacja: Patrycja RabińskaLuksusowe nieruchomości w Warszawie: Apartament na Złotej 44
 
Apartament na Złotej 44 / materiały prasowe Apartament na Złotej 44 / materiały prasowe

The Signature Apartment, znajdujący się na 45. piętrze przy Złotej 44 w Warszawie, charakteryzuje się surowym i nowoczesnym wystrojem, który idealnie komponuje się z artystycznym rzemiosłem. Przestrzeń, licząca blisko 200 m2, została wykończona przy użyciu szlachetnych materiałów. Światło i cień, jakie udało się uzyskać dzięki spektakularnym przeszkleniom, nadają temu miejscu wyjątkowy charakter.

Skupiają też uwagę na zdobiących apartament, unikatowych dziełach sztuki. We wnętrzu znajdziemy zarówno prace światowej sławy artystów, w tym Ricka Owensa, Faye Toogood, Johna Erica Byersa, jak i wschodzących gwiazd designu – Arno Declercq, Garnier&Linker, Atelier Fevrier. Wyjątkowość oraz artystyczny charakter wnętrz dodatkowo podkreślone zostały starannie wyselekcjonowanymi dziełami sztuki wiodących polskich artystów – Tomasza Barana, Jarosława Perszko, Andrzeja Strumiłło, a także Natalii Załuskiej.

Projekt wnętrza: studio Kooku. Zdjęcia: Złota 44

SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE! 

Luksusowe wnętrza: Elegancki apartament nad morzem

Apartament projektu Magma / Photo: Fotomohito. Apartament projektu Magma / Photo: Fotomohito.

Unikatowe, ekskluzywne i stworzonym na miarę. Zachwyca przytulnością i ponadczasowym charakterem. Wnętrze tego dwukondygnacyjnego apartamentu jest również całkowicie nietypowe, wręcz niemożliwe do skopiowania. Nie zestarzeje się wraz z przemijającą modą na określone kolory, materiały czy rozwiązania. Życzeniem inwestora było także użycie w aranżacji złotych akcentów. Wykończona mosiężną blachą wyspa z giętej płyty meblowej świetnie wpisała się w te oczekiwania.

We wnętrzu wyraźnie widać też zamiłowanie właścicieli do podróży, szczególnie do Afryki. Znajdziemy tu wiele etnicznych akcentów. Jednym z nich jest niezwykły portret afrykańskiej kobiety, który zdobi ścianę w salonie. Prezentuje się bardzo efektownie w otoczeniu naturalnego forniru.

Projekt wnętrza: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, Pracownia Magma. Zdjęcia: Fotomohito.

 

Luksusowe apartamety w Warszawie: Wnętrze z historią

Projekt Art’Up Interiors / Zdjęcia: Katarzyna Ładczuk – Ład Studio. Projekt Art’Up Interiors / Zdjęcia: Katarzyna Ładczuk – Ład Studio.

Neobarokowa kamienica, szczęśliwie ocalała z wojennych zniszczeń. A w niej 110-metrowy apartament, którego nabywca miał wykrystalizowaną koncepcję eklektycznego wnętrza z odrestaurowanymi śladami przeszłości oraz mocnymi akcentami sztuki współczesnej. We wnętrzu zachowany został więc przede wszystkim szacunek do zabytkowej tkanki. Przestrzeń nie jest jednak muzealna, ale nowocześnie eklektyczna. Znajdują się tu współczesne meble, obrazy, rzeźby, dodatki. W nawiązaniu do neobarokowej stylistyki kamienicy architekt wprowadził do wnętrz parkiety taflowe z efektownym wzorem obwiedzionym gładką bordiurą oraz wyraziste sztukateryjne płyciny na ścianach. Dowiedz się więcej o tym przepięknym apartamencie w paryskim stylu. 

Projekt wnętrza: Piotr Łucyan, Art’Up Interiors. Zdjęcia: Katarzyna Ładczuk – Ład Studio.

Luksus w centrum Warszawy

Apartament projektu de novo / Zdjęcia: Kinga Wysocka, de novo Apartament projektu de novo / Zdjęcia: Kinga Wysocka, de novo

Sercem luksusowego apartamentu jest część dzienna, a jej centrum – strefa wypoczynkowa. Miejsce, gdzie stoją kanapy i fotel, zostało podkreślone zróżnicowaniem wysokości oraz kolorystyki sufitu. Jego poziom nie zmienił się przy oknie, by nie zasłaniać widoku. Został natomiast obniżony tam, gdzie pojawiła się konieczność osłonięcia instalacji klimatyzacyjnej. Zestawienie bieli z barwą kawy z mlekiem, wzmocnione dodatkowo czarną kreską szyny oświetleniowej, pomaga zgubić różnice wysokości w ogólnym obrazie wnętrza. Ten sam delikatny odcień brązu pojawia się na kolumnie stojącej przy oknie. W rezultacie oba te elementy strukturalne tworzą neutralną całość, właściwie niezauważalną na tle oszałamiającego widoku, który przez całą dobę nieustannie się zmienia.

Projekt wnętrza: de novo. Zdjęcia: Kinga Wysocka, de novo

Luksusowe nieruchomości Warszawa: Apartamenty w kamienicy Foksal 13/15

Luksusowy apartament - Foksal 13/15 / materiały prasowe Luksusowy apartament - Foksal 13/15 / materiały prasowe

Apartament o powierzchni 116 m2 znajduje się w kamienicy Foksal 13/15 w jednym z najbardziej prestiżowych miejsce w Warszawie. Wnętrze łączy światowe trendy w designie z ponadczasową klasyką. Bazę projektu stanowiła wysoka, widna przestrzeń, a także oryginalne posadzki, odnowione i ułożone według pierwotnego wzoru. W apartamencie zastosowano jasne ściany z wydzielonymi polami – panneau, idealnie współgrające z pięknymi sufitowymi sztukateriami. Projektanci postawili także na lekkie, białe tkaniny i złote dodatki, dodające ciepła i nieco kobiecego klimatu.

Projekt wnętrza: pracownia firmę Tremend. Zdjęcia: Foksal 13/15.

 

Luksusowy apartament zgodnie z filozofią „less waste”

HOLA Design / Zdjęcia: Yassen Hristov HOLA Design / Zdjęcia: Yassen Hristov

Apartament zlokalizowany w Warszawie ma ok. 250 m2 powierzchni. Wyzwanie przy aranżacji tego wnętrza polegało na wspólnym zagospodarowaniu dwóch osobnych mieszkań. Co więcej, część elementów wyposażenia miała pozostać w nowym wnętrzu do dalszego użytku zgodnie z filozofią „less waste”. Właścicielom tego apartamentu bliska jest bowiem troska o środowisko naturalne. W tym duchu chcieli spełnić swoje marzenie o nowym, komfortowym miejscu do życia. Pragnęli, by było ono nowoczesne i eleganckie, pasujące do ich statusu i stylu życia. Zdecydowali się więc na projekt dystyngowany, a jednocześnie dość powściągliwy.

Projekt: Monika i Adam Bronikowscy, pracownia HOLA Design. Zdjęcia: Yassen Hristov. Stylizacja: Patrycja Rabińska

Rodzinna przestrzeń z pierwiastkiem magii

Apartament projektu NOKE Architects (Karol Pasternak, Piotr Maciaszek, Filip Sar, Bartosz Pasternak, Agnieszka Tracka) / Photo: Piotr Maciaszek Apartament projektu NOKE Architects (Karol Pasternak, Piotr Maciaszek, Filip Sar, Bartosz Pasternak, Agnieszka Tracka) / Photo: Piotr Maciaszek

Przemierzając wnętrza, położonego na ostatnim piętrze, 160-metrowego apartamentu, mamy wrażenie, jakbyśmy odkrywali kolejne bajkowe światy. Luksusowy, kolorowy, odważny i wyrazisty, a przy tym ciepły, ujmujący dopracowanymi detalami, stonowany i rodzinny – różnorodne oblicza tej realizacji łączy pierwiastek magii i różu. Architekci umiejętnie wykorzystali także dużą ilość dziennego światła, które dzięki panoramicznym oknom dociera do wnętrza apartamentu. Pozwoliło im to na zróżnicowanie klimatu przestrzeni oraz swobodną grę kolorami i fakturami zastosowanych materiałów. Do wykończenia niektórych elementów użyty został surowy mosiądzu, który z czasem pokryje się patyną.

Projekt wnętrza: NOKE Architects (Karol Pasternak, Piotr Maciaszek, Filip Sar, Bartosz Pasternak, Agnieszka Tracka). Zdjęcia: Piotr Maciaszek

 

 Spodobał Ci się Well.pl? Zajrzyj na nasz Instagram!