Porsche Cars North America podjęło współpracę z Backdrop – firmą specjalizującą się w produkcji farb do wnętrz domów. Cel? Stworzenie specjalnych farb inspirowanych kultowymi lakierami Porsche. Projekt powstał w ramach 75-lecia marki.

Reklama

Modne kolory Porsche we wnętrzach 

Personalizacja i indywidualizm leżą u podstaw marki Porsche - przekonuje firma. Według jej przedstawicieli nie ma tu znaczenia, czy chodzi o samochód czy na przykład o kolor wnętrza. 

- Wspólnie z Backdrop stworzyliśmy serię jasnych, nasyconych kolorów, które mają dla nas znaczenie i z pewnością wprowadzą ukochaną estetykę Porsche do wystroju wnętrza Twojego domu - powiedziała Ayesha Coker, wiceprezes ds. marketingu w Porsche Cars North America.

Kolekcja farb składa się z czterech kolorów, które mają odzwierciedlenie w historycznych barwach kultowych samochodów Porsche.

Porsche x Backdrop / materiały prasowe Porsche x Backdrop / materiały prasowe

 

Porsche - cztery historyczne kolory lakierów

Pierwszy kolor to Irish Green. Kolor ten pojawił się po raz pierwszy w 1964 roku w modelu 356C i był również jedną z pierwszych opcji oferowanych w modelu 911. Ciemna zieleń zdobiła wiele modeli Porsche, w tym milionowe 911.

Porsche x Backdrop - Irish Green / materiały prasowe Porsche x Backdrop - Irish Green / materiały prasowe

Drugi kolor to Speed Yellow. Po raz pierwszy ten odcień pojawił się w 911 w 1991 roku. Jest to jaskrawy, odważny kolor, który z całą pewnością rozświetli niejedno wnętrze.

Porsche x Backdrop - Speed Yellow / materiały prasowe Porsche x Backdrop - Speed Yellow / materiały prasowe

Trzeci odcień również pochodzi z 1991 roku i nosi nazwę Ruby Star. Kolor ten stosowano w modelu 911, a także 928 i 944. Głęboki odcień magenty to kolejny odważny wybór, który podkreśli wyjątkowość wnętrza.

Porsche x Backdrop - Ruby Star / materiały prasowe Porsche x Backdrop - Ruby Star / materiały prasowe

 

Ostatnia barwa to Riviera Blue. Kolor został po raz pierwszy opracowany w 1994 roku i przez lata był stosowany w modelach 911, 928 i 968. 

Porsche x Backdrop - Riviera Blue / materiały prasowe Porsche x Backdrop - Riviera Blue / materiały prasowe

 

Co ciekawe, do limitowanej kolekcji farb producenci oferują swoim klientom breloczek, który powstał z okazji 75-lecia marki Porsche. 

Porsche x Backdrop / materiały prasowe Porsche x Backdrop / materiały prasowe