Luksusowy rower od Louis Vuitton 

LV Bike to pierwszy w historii rower LV powstały we współpracą z Maison Tamboite.  Z jednej strony nikt się tego nie spodziewał, z drugiej, po dłuższym zastanowieniu, Louis Vuitton zawsze szedł z duchem czasu, a dzisiejszy duch czasu wiruje wokół (WELL, WELL, WELL…) ekologii, zdrowia i oczywiście dobrego stylu życia.

Reklama

Pandemia zupełnie odmieniła nasze spojrzenie na rzeczywistość, co odbija się na świecie w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Rowery stały się dla nas sposobem na spędzenie wolnego czasu oraz receptą na ratowanie planety. I niezależnie od tego, czy wolimy powolne przejażdżki po mieście, czy długie wycieczki po pobliskich łąkach, LV Bike sprosta każdym wyzwaniom.

Projekt jest kwintesencją francuskiego kunsztu, dla którego szyk i subtelność stały się największymi atrybutami. Modele posiadają ręczne zdobienia, a ich produkcja ma miejsce w samym centrum paryskiej siedziby Maison Tamboite, firmy, która już od 1912 roku słynie z tworzenia nietuzinkowych rowerów.

LV Bike LV Bike

Czerwony rower, niebieski rower, żółty rower... 

LV Bike dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, czerwonej, brązowej oraz grafitowej. Możemy także poprosić o personalizację w formie grawera na skórzanej naszywce nad tylnym kołem.

Jeśli zaś chodzi o kwestie czysto techniczne, ramę wykonano ze stali nierdzewnej, a poszczególne elementy są chromowane i polerowane. W zależności od opcji, na którą się zdecydujemy, każdy model wyposażony zostanie w przedni lub tylny bagażniki ze skórzanymi akcentami i oczywiście charakterystycznym logo LV. Co ciekawe, projekt Louis Vuitton może mieć także napęd elektryczny.

LK Bike LK Bike

Luksusowy rower miejski - cena 

Cena LV Bike oscyluje w okolicach 28900 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Potencjalni klienci przyjmowani są w salonie marki, który znajduje się na dziedzińcu Faubourg Saint-Antoine. Stworzenie roweru na zamówienie będzie wymagało przynajmniej piętnastu pomiarów osobistych, które idealnie dopasują model do indywidualnego stylu jazdy przyszłego właściciela lub właścicielki.

I tak oto przed nami wybrzmiewa zupełnie nowa definicja stylu Louis Vuitton. Być może uda jej się przekonać do ruchu największych przeciwników rowerowych przygód?