Drewniane chatki letniskowe - historia 

Trójkątne domy przypominające kształtem literę A znane są ludzkości od lat. Prototypy funkcjonowały już setki lat temu na terenie Chin, na wyspach wschodniego Pacyfiku i w Europie. Początkowo służyły jako szałasy. W 1955 roku architekt Andrew Geller zaprojektował pierwszy domek letniskowy w kształcie litery A i od tego momentu, trójkątne budynki zyskiwały coraz większą popularność. A już niedługo będziesz mógł zbudować trójkątną chatkę w zaciszu własnego domu!

Reklama

Lego - wakacyjna chatka w kształcie litery A / materiały prasowe Lego - wakacyjna chatka w kształcie litery A / materiały prasowe

LEGO Ideas: Dom w lesie - pomysł fana z Włoch

Już 4 lutego 2023 roku swój debiut będzie miała letniskowa Chatka w kształcie litery A z LEGO Ideas - serii tworzonej przez fanów. Produkt o numerze #21338 składa się z 2082 elementów i jest przeznaczony dla dorosłych (18+). Ten zestaw kolekcjonerski zaprojektował fan z Włoch -  Andrea Lattanzio.

- Skoro nie mogę naprawdę mieszkać w takiej chatce, to chociaż zbuduję ją sobie z klocków LEGO – czytamy na oficjalnej stronie marki wypowiedź Andrea Lattanzio.
 

Lego - wakacyjna chatka w kształcie litery A / materiały prasowe Lego - wakacyjna chatka w kształcie litery A / materiały prasowe

 

LEGO: Kolekcjonerska chatka w duchu w slow life

Wymiary chatki to 24 cm długości, 21 cm szerokości i 22 cm głębokości. W tym modelu poza  tytułową chatką znajdziemy czteroosobową rodzinę, drewutnię, drewnianą łódkę a także 11 figurek zwierząt, w tym ćmy i motyle. Chatka natomiast ma kilka pomieszczeń: salon, sypialnię, strych, gabinet i aneks kuchenny. A do jej wnętrza zajrzeć można dzięki zdejmowanemu dachowi.

W zestawie znajdują się również dwie instrukcje, dzięki którym przyjemnością składania klocków można będzie podzielić się z kimś bliskim. Załączona została również ilustrowana broszura o pomysłodawcy tego modelu oraz o projektantach, którzy pracowali nad chatką.

Zestaw Lego dla dorosłych: wakacyjna chatka w kształcie litery A / materiały prasowe Zestaw Lego dla dorosłych: wakacyjna chatka w kształcie litery A / materiały prasowe

LEGO chatka w kształcie litery A - cena i data premiery

Sprzedaż tego kolekcjonerskiego zestawu ruszy już 4 lutego 2023 roku. Cena takiej chatki na oficjalnej stronie LEGO wynosi 849,99 zł. Jeśli zdecydujemy się na dołączenie do programu VIP, otrzymamy dostęp do przedsprzedaży chatki w kształcie litery A, która ruszy 1 lutego 2023 roku.