LEGO zmienia design instrukcji

W połowie 2022 roku LEGO zdecydowało się na odświeżenie designu instrukcji budowy dołączanych do zestawów w prawie całym swoim portfolio. Projekty zostały uproszczone i pozbawione kolorów, a plastikowe torebki, w które dotychczas pakowano klocki wewnątrz pudełka, zastąpiono torebkami wykonanymi z papieru.

Reklama

LEGO motywowało te zmiany dbałością o środowisko i chęcią osiągnięcia bardziej zrównoważonego biznesu do 2025 roku, a także przyciągnięciem większej uwagi do samych konstrukcji.

Miłośnikom marki informacje te nie przypadły jednak do gustu, czemu dali wyraz w mediach społecznościowych. Wielu użytkowników zaczęło zarzucać duńskiej firmie m.in. skąpstwo i zwrot w kierunku „taniochy”.  

LEGO Icons - LEGO Icons -

LEGO - premiera zestawu "Klub Jazzowy"

Być może to właśnie dlatego LEGO przez kolejne pół roku wzbraniało się z decyzją o objęciu wspomnianymi zmianami najdroższych i najbardziej złożonych zestawów z serii Icons. Aż do teraz. Wraz z premierą zestawu „Klub Jazzowy” duńska marka ogłosiła, że całe jej portfolio bez wyjątku otrzyma nowy design instrukcji i opakowań na klocki.

– Jak wielu naszych fanów zauważyło, z wyjątkiem zestawów LEGO dla dorosłych wszystkie inne instrukcje przeszły przemianę w tym roku. Od stycznia 2023 r. także instrukcje budowy zestawów dla dorosłych będą zawierać przeprojektowane okładki z jaśniejszymi nadrukami w tle – czytamy w oficjalnym oświadczeniu marki.

 

LEGO - papierowe torebki zamiast plastiku 

Jak tłumaczą dalej przedstawiciele LEGO, „jaśniejszy nadruk w tle instrukcji wiąże się z przejściem na użycie toreb papierowych przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości. W tym przypadku na wygląd toreb papierowych nie będą mieć wpływu potencjalne ślady atramentu spowodowane tarciem między instrukcjami a torbami podczas transportu”.

Czy rzeczywistość pokryje się z deklaracjami LEGO? O tym będą mogli przekonać się wszyscy nabywcy zestawów z serii LEGO Icons już na początku 2023 roku.