LEGO Wieża Eiffla - najwyższe LEGO w historii

Wieża Eiffla została wzniesiona z okazji paryskiej wystawy światowej w 1889 roku. Osiąga 300 metrów wysokości i do 1929 roku była uznawana za najwyższą budowlę na świecie. Nowy zestaw LEGO, który ma być jej wiernym odwzorowaniem, co prawda nie odpowiada tym zawrotnym wymiarom, ale i tak uznaje się go za najwyższy, jaki kiedykolwiek powstał!

Reklama

LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe

Według konstruktorów, zamysłem stworzenia LEGO Wieży Eiffla było jak najdokładniejsze odtworzenie detali architektonicznych rzeczywistej paryskiej „Żelaznej Damy”.

- Chcieliśmy znaleźć ostateczną tożsamość LEGO wobec arcydzieł inżynierii architektury. Wieża Eiffla jest naszym początkiem i staraliśmy się przestrzegać wszystkich zasad konstrukcyjnych oryginału. Pod tym względem zestaw jest tak dokładny, jak tylko pozwalał na to system LEGO – mówi w komunikacie prasowym Rok Žgalin Kobe, projektant LEGO.

Wydaje się, że Rok Žgalin Kobe rzeczywiście wykorzystał wszelkie możliwe środki, aby stworzyć miniaturę Wieży Eiffla z prawdziwego zdarzenia. Zestaw osiąga 149 cm wysokości, a to dopiero pierwsza z wielu dobrych informacji, jakie możemy przekazać rasowym legomaniakom.

LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe

 

Zestawy LEGO 2022: Wieża Eiffla

LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe

Zestaw LEGO Wieża Eiffla składa się z 10 001 elementów i został podzielony na cztery sekcje, które umożliwiają stworzenie kultowej kratownicy, trzech platform obserwacyjnych, charakterystycznych elementów zieleni wewnątrz konstrukcji, wieży nadawczej oraz biura.

LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe LEGO Wieża Eiffla / materiały prasowe

 

À propos detali - nie zabrakło nawet francuskiej flagi na szczycie!

- Podczas budowania odkryjemy ciekawe i nowatorskie techniki budowania z klocków LEGO, które odzwierciedlają i ożywiają rzeczywiste architektoniczne funkcje wieży. Po ukończeniu budowy łatwiej będzie sobie uzmysłowić, jak zapierające dech w piersiach jest uczucie, gdy stoisz na szczycie i patrzysz na bogatą historię Paryża. To idealny zestaw zarówno dla fanów podróży, jak i architektury – dodaje Rok Žgalin Kobe.

Co ciekawe, chociaż LEGO Wieża Eiffla uznawane jest aktualnie za najwyższe, jakie powstało, jeśli chodzi o ilość elementów, jest drugie co do wielkości. Na pierwszym miejscu pozostaje wciąż Mapa świata LEGO Art, która składa się z imponujących 11 695 elementów.

 

Ile kosztuje najwyższe LEGO na świecie?

LEGO Wieża Eiffla pojawi się w sprzedaży 25 listopada 2022 roku. Jego szacowana cena to 2 949,99 złotych.