Lady Gaga wystawia na sprzedaż dom Franka Zappy

To już oficjalne. Lady Gaga wyprowadziła się ze swojego domu przy Hollywood Hills, który dawniej należał do słynnego muzyka, Franka Zappy. Jak ujawnia LA Magazine, posiadłość została sprzedana za przeszło 6,5 milionów dolarów – w czyje ręce trafiły klucze? Nabywca przez długi czas pozostawał anonimowy, ale dziś prawda wychodzi na jaw. Nową właścicielką została Elizabeth „Lizzy” Jagger.

Reklama

Lizzy Jagger jest najbardziej znanym dzieckiem Micka Jaggera, jednego ze współzałożycieli „The Rolling Stones”. Modelka współpracująca z takimi markami, jak Wrangler, Tommy Hilfiger czy GAP, do tej pory mieszkała w posiadłości oddalonej zaledwie o pięć minut od dotychczasowego domu Lady Gagi. Jak się okazuje, obie celebrytki mają słabość do wnętrz w stylu Tudorów.

Dom Lady Gagi sprzedany / Williams & Williams Estates Group Dom Lady Gagi sprzedany / Williams & Williams Estates Group

Dom w stylu Tudorów 

Lady Gaga wykupiła posiadłość Franka Zappy w 2016 roku. Od tego czasu jej pierwszorzędnym celem było zachowanie niesamowitego klimatu, który przez lata zbudowała w nim rodzina słynnego muzyka.

- Ten dom jest wyjątkowy i magiczny. Chciałabym go trochę odrestaurować, a jednocześnie pozostawić takim, jakim jest – mówiła Lady Gaga Howardowi Sternowi niedługo po zakupie posiadłości.

Mimo zapowiedzi zmian, pełen zakres renowacji przeprowadzonej przez Lady Gagę nie jest znany. W momencie zakupu w posiadłości znajdowały się dwa studia nagraniowe, w tym nazwane przed Franka Zappę studio „Utility Muffin Research Kitchen”, gdzie celebrytka nagrała fragmenty albumu „Chromatica” z 2020 roku.

Studio nagraniowe w domu Lady Gagi / Williams & Williams Estates Group Studio nagraniowe w domu Lady Gagi / Williams & Williams Estates Group

Dom obejmuje również: sześć sypialni, siedem łazienek, galerię sztuki, szklarnię, kort tenisowy, przepiękne ogrody oraz basen.

Co ciekawe, okna i drzwi w posiadłości zostały wykonane z elementów łodzi podwodnych. Całość została zaaranżowana w stylu Tudorów, łączącym historię XVI-wiecznej Anglii z na wskroś nowoczesnym akcentem dekoracyjnym.