Katowice: 4 Design Days dla dzieci i dorosłych

Już od 28 do 29 stycznia 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach obędzie się siódma już edycja Dni Otwartych 4 Design Days, czyli wielkiego święta architektury, designu i nieruchomości. Jak co roku , organizatorzy zadbali o szereg niesamowitych atrakcji – tym razem również tych przeznaczonych dla najmłodszych gości.

Reklama

Architektura i design oczami dzieci, warsztaty rękodzielnicze, kącik konstruktora, składanie modeli origami, plecenie makram czy dyskusje z gwiazdami telewizji – jeśli uwielbiacie spędzać czas z rodziną w bardzo kreatywny sposób, 4 Days Design to z pewnością wydarzenie dla was.

- Aktywności zaplanowane w strefie dla dzieci stanowią wyjątkowe wydarzenie podczas 4 Design Days. To tutaj najmłodsi mieszkańcy regionu oraz mali entuzjaści wzornictwa będą mogli rozwijać swoje pasje, uczyć się, a przede wszystkim wspaniale bawić pod okiem ekspertów od designu oraz gwiazd telewizji - mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days.

Katowice - imprezy dla dzieci: Strefa dziecka na 4 Design Days  

Strefa Dziecka podczas 4 Design Days w Katowicach / materiały prasowe Strefa Dziecka podczas 4 Design Days w Katowicach / materiały prasowe

W programie 4 Design Days  4 Kids przewidziano przede wszystkim spotkania z inspirującymi postaciami. Katarzyna Jaroszyńska - dziennikarka Dzień Dobry TVN, prowadząca program „Nieoczywiste miejsca” w HGTV - oraz Piotr Wojtasik - dziennikarz Dzień Dobry TVN - zaproszą dzieci do dyskusji pod hasłem: „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!”.

Wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie, o jakich placach zabaw i przestrzeniach do spędzania czasu wolnego marzą najmłodsi. 

– Narysujcie place zabaw marzeń, weźcie rysunki ze sobą na 4 Design Days 2023 – mówi Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Warsztaty dla najmłodszych - 4 Design Days 

Strefa Dziecka podczas 4 Design Days w Katowicach / materiały prasowe Strefa Dziecka podczas 4 Design Days w Katowicach / materiały prasowe

Przez całe dwa dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będą odbywać się także warsztaty dla dzieci.

W programie warsztatów m.in.: malowanie twarzy i brokatowych tatuaży – każde dziecko będzie mogło wybrać interesujący je wzór i kolor.  Malowanie bawełnianych toreb i kamieni będzie z kolei okazją do tworzenia sztuki użytkowej, ale również pokazania sposobów na wyrażenie swojej osobowości.

Warsztaty, prowadzone przez Tajemniczy Kuferek odbywać się będą przez dwa dni, a ich częścią będzie kącik konstruktora, gdzie dzieci będą miały możliwość tworzenia budowli z klocków.

Zajęcia z tworzenia origami, prowadzone przez Patrycję Tarasek, to nie tylko próba zręczności dla najmłodszych, ale również możliwość poznania tradycyjnej, chińskiej sztuki składania papieru.

Warsztaty rękodzielnicze przygotowane i realizowane przez Pracownię Guzik staną się z kolei doskonałą przestrzenią kreatywnego myślenia. Ramki na zdjęcia „malowane wyobraźnią”, pracownia sznurka – makramowa makatka i lampion pachnący lasem będą motywami przewodnimi spotkania.

Najmłodsi będą mieli możliwość także wcielenia się w rolę artystów i całkowitego oddania się procesowi twórczemu.

 

KATOWICE: Targi rękodzielnicze, wystawy mistrzów i kreatywne warsztaty na 4 Design Days

Podczas 4 Design Days atrakcje będą czekać nie tylko na dzieci, ale również na ich rodziców, którzy będą mogli zobaczyć m.in. wystawy produktów półfinalistów i finalistów konkursu Dobry Design 2023 i zwycięskich prac konkursu fotograficznego „Miasto – czy idziemy w dobrą stronę?”.

Odwiedzających z pewnością zainteresują stoiska projektantów i firm, prezentujące najciekawsze elementy polskiego designu i architektury.

Ciekawym punktem programu będą też Targi Jedyne w Swoim Rodzaju – prezentujące rękodzieło, utalentowanych twórców i niespotykany design oraz C- art Days, czyli przestrzeń dla młodych, debiutujących artystów.

Na 4 Design Plants będzie można znaleźć punkt wymiany roślin oraz wziąć udział w warsztatach o roślinach domowych dla opornych.

Podczas warsztatów i konsultacji uczestnicy będą mieli możliwość uzyskać praktyczne porady, wprost od ekspertów, odnośnie do aranżacji swojego mieszkania, zaprojektować wspólnie miasto przyszłości, stworzyć naszyjniki z koszulek i własne woskowijki oraz wziąć udział w wielu innych interesujących aktywnościach.

 

4 Design Days - bilety i zapisy 

4 Design Days w Katowicach / materiały prasowe 4 Design Days w Katowicach / materiały prasowe

Na 4 Design Days obowiązują bilety dostępne online oraz na miejscu w dniu wydarzenia. Można je kupić na oficjalnej stronie wydarzenia.  

Ceny biletów na 4 Design Days:

- Dzieci i młodzież w wieku szkolnym – wstęp bezpłatny

- Dorośli – bilet na 1 dzień (28 lub 29 stycznia 2023 r.) – 20 zł

- Dorośli – bilet na 2 dni (28 i 29 stycznia 2023 r.) – 30 zł.

Zgłoszenia dzieci chętnych do udziału w dyskusji „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!” przyjmowane są do 25 stycznia 2023 r. pod adresem email:  4KIDS@ptwp.pl.

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.