IKEA już czeka na Boże Narodzenie 2022 

Odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia? My jeszcze nie, ale chyba czas najwyższy zacząć. Podobno planowanie i oczekiwanie na dobre wydarzenia ma zbawienną moc, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. Zatem, zaczynamy czekać na Gwiazdkę 2022, a co za tym idzie, planować ten czas w każdym aspekcie – listy prezentów pod Choinkę, bożonarodzeniowego menu czy świątecznych dekoracji domu właśnie. W tym ostatnim temacie pomóc nam może IKEA!

Reklama

Szwedzki sklep meblowy zaprezentował właśnie zdjęcia promujące świąteczną kolekcję dodatków i dekoracji, dzięki którym nasze domy zamienią się w gwiazdkową krainę z dalekiej Północy!

Kalendarz adwentowy 2022 IKEA / materiały prasowe Kalendarz adwentowy 2022 IKEA / materiały prasowe

Świąteczne dekoracje 2022 w duchu cottagecore 

Kluczowym elementem kolekcji jest linia VINTERFINT inspirowana świątecznymi wspomnieniami z dzieciństwa, bohaterami skandynawskich baśni i zimowym krajobrazem Północy. To kolekcja stworzona w modnym duchu cottagecore, w którym znajdziemy mnóstwo staromodnych papierowych dekoracji, a także słodkie łosie, koza Yule i elfy!

- Uwielbiam to niezwykłe poczucie humoru elfów w skandynawskich bajkach – zdradza projektantka IKEA Eva Lundgreen. – Zależało mi na tym, by wprowadzić do kolekcji VINTERFINT 2022 tę samą radość i zabawę.

Świąteczne dekoracje 2022 IKEA / materiały prasowe Świąteczne dekoracje 2022 IKEA / materiały prasowe

Aby świąteczne dekoracje zaprezentować w odpowiednim blasku, IKEA rozbudowała kolekcję świątecznych lamp STRÅLA, a atmosferę ciepła i rodzinnego szczęścia podkreśla świąteczna świeca, pachnąca pomarańczami i goździkami.

Warto dodać, że w świątecznej kolekcji IKEA 2022 pojawia się mnóstwo akcentów inspirowanych skandynawską sztuką ludową. Folklorystyczne akcenty widać bardzo wyraźnie m.in. w kolorach, bo oprócz klasycznej czerwieni i zieleni, w tym roku szwedzka sieciówka stawia na… delikatne pastele, w tym na cudownym odcień niebieskiego!

Choinka 2022 w świątecznym katalogu IKEA / materiały prasowe Choinka 2022 w świątecznym katalogu IKEA / materiały prasowe

 

Te właśnie kolory projektantka Eva Lundgreen odnalazła na farmie swojej babci i przeniosła je do projektów IKEA, nadając im bardziej nowoczesnego charakteru.

Zobaczcie całą świąteczną kolekcję IKEA 2022 w naszej galerii!