Lamborghini zaprojektuje luksusowe wille w Hiszpanii 

Znany jako Tierra Viva, kompleks jest pierwszym projektem mieszkaniowym Lamborghini w Europie i składa się z 53 willi, każda inspirowana kultowymi projektami samochodów z bykiem w logo.

Reklama

Luksusowa willa Lamborghini / materiały prasowe Lamborghini Luksusowa willa Lamborghini / materiały prasowe Lamborghini

Żeby przyszli właściciele nie czuli się jak na osiedlu, gdzie domy powstały metodą kopiuj+wklej, to w ofercie znalazły się trzy projekty: Diamante (6 sypialni), Zafiro (5 sypialni) i Esmeralda (4 sypialnie).

Każda nieruchomość wygląda nieco inaczej, ale wszystkie będą miały bezpośredni dostęp do samochodu, basen, tarasy i ogród.

Na udostępnionych grafikach dostrzec można, że wille zaprojektowano w minimalistyczny, ale ekskluzywny sposób. Budynki mają być umieszczone na różnych wysokościach, aby żaden nie zasłaniał rajskiego widoku na Morze Śródziemne.

Luksusowe wnętrza willi Lamborghini

Wnętrza rezydencji będą ozdobione adekwatnie do stylu Lamborghini. To dość niejasne, ale DarGlobal przekazało, że jednym z kluczowych elementów wnętrza będą marmurowe podłogi oraz skóra.

Na wizualizacjach widzimy też minimalistyczną kuchnię z dużą wyspą. Otwarty plan piętra pozwoli na zorganizowanie spotkania towarzyskiego, podczas gdy sypialnie oferują staną się królestwem relaksu. Punktem centralnym w każdej sypialni będzie wiszące łóżko.

Luksusowa willa Lamborghini / materiały prasowe Lamborghini Luksusowa willa Lamborghini / materiały prasowe Lamborghini

Kompleks Tierra Viva będzie zlokalizowany w Benahavis, niedaleko Marbelli. Właściciele luksusowych nieruchomości będą zatem mieli blisko do plaży czy mariny.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy Lamborghini pracuje nad projektem luksusowej willi. DarGlobal twierdzi, że projekt jest „w fazie rozwoju” i ma zostać ukończony w 2027 roku. Nie wiadomo, ile będą kosztować wille, ale wartość projektu szacuje się na około 282 mln euro.