MacDowell w ostatnim czasie zrobiła istną furorę swoim powrotem na salony podczas festiwalu w Cannes za sprawą swoich spektakularnych siwych loków, które zaprezentowała na czerwonym dywanie. Od tamtego czasu 63-letnia aktorka stała się synonimem dojrzewania z klasą i symbolem zmiany w postrzeganiu piękna. I wygląda na to, że tę klasę można rozciągnąć także na wybory architektoniczne gwiazdy.

Reklama

 

Dom w stylu Tudorów w LA

Andie MacDowell nabyła bowiem przepiękną willę w stylu Tudorów położoną w Los Angeles w pobliżu jeziora Silver Lake. Według ujawnionej dokumentacji MacDowell przebiła na aukcji innych licytujących i za swój bajkowy dom z pięcioma sypialniami i czterema łazienkami zapłaciła 4,1 miliona dolarów, czyli 200 tys. dolarów więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Nowy nabytek rozszerza tym samym stale powiększający się portfel nieruchomości gwiazdy, który aktualnie obejmuje willę w dzielnicy Highland Park w Los Angeles oraz dom wakacyjny w Montanie.

Dom Andie MacDowell - salon/fot. Redfin Dom Andie MacDowell - salon/fot. Redfin

Bajkowa willa aktorki obok Silver Lake utrzymana jest w charakterystycznym stylu Tudorów, który jest nieco przesadnie romantyczną wariacją na temat średniowiecznych wiejskich chatek z Wielkiej Brytanii. Styl narodził się w Stanach Zjednoczonych w połowie XIX wieku i był popularny do czasów II wojny światowej.

Ta konkretna nieruchomość nabyta przez Andie MacDowell powstała w 1928 roku i jest położona na niewielkiej działce oddzielonej od najbliższej drogi cyprysowym ogrodem.

Dom Andie MacDowell - salon na piętrze/fot. Redfin Dom Andie MacDowell - salon na piętrze/fot. Redfin

Sam budynek ma bielone ściany i wyraziste linie wyznaczające kontury dachu i okien. Wnętrze również utrzymane jest w jasnych, kremowych barwach i oferuje 315 m kw. doskonale doświetlonej przestrzeni mieszkalnej. Poza wspomnianymi wcześniej sypialniami i łazienkami dom posiada duży salon z marmurowym kominkiem, dużą kuchnię z wyspą, a także pokój dzienny na piętrze z panoramicznym widokiem na okolicę.

Mam 63 lata i właśnie przeżywam jeden z najbardziej spektakularnych okresów mojego życia – mówiła ostatnio w jednym z wywiadów Andie MacDowell. I zdaje się, że ten baśniowy dom tylko podkreśla szczęście i radość z życia aktorki.