Yamaha stworzyła gramofon na smartfon 

Gramofon z oldschoolową igłą, pozytywka wygrywająca Twoją ulubioną melodię z dzieciństwa czy świeca migocząca w rytmie ukochanej romantycznej ballady – to designerskie pomysły legendarnej marki Yamaha, które powstały w ramach nowatorskiego projektu Stepping Out of The Slate.

Reklama

W ten sposób Yamaha zamiast walczyć z popularnymi aplikacjami streamingowymi, chce wykorzystać ich powszechność, łącząc muzyczne tradycje XX wieku z najnowocześniejszą technologią wieku XXI.

Nowe projekty muzyczne Yamaha / materiały prasowe Yamaha Design Lab Nowe projekty muzyczne Yamaha / materiały prasowe Yamaha Design Lab

Jak to działa? Wystarczy podłączyć któreś z muzycznych cacek Yamaha Design Lab do swojego smartfonu, wybrać piosenkę i włączyć przycisk „PLAY”. Już po chwili w mini gramofonie zacznie grać Twoja ukochana melodia w wersji płytowej, w pozytywce popłyną dźwięki przerobione na charakterystyczną pozytywkę, a świeca zacznie tańczyć „muzycznym płomieniem”.

Tak oto Yamaha Design Lab wskrzesza do życia urządzenia muzyczne, które w dzisiejszych czasach wydają się być coraz mniej potrzebne. Nadaje im nowe życie i nowy wymiar, a użytkownik korzystający z projektów Stepping Out of The Slate ma możliwość nie tylko usłyszeć muzykę, ale również ją poczuć wszelkimi innymi zmysłami.

Gramofon na smartfon - Stepping Out of The Slate / materiały prasowe Yamaha Design Lab Gramofon na smartfon - Stepping Out of The Slate / materiały prasowe Yamaha Design Lab

Najciekawszym projektem, który jak dotąd powstał w ramach Stepping Out of The Slate wydaje się być gramofon o nazwie „TurnT”, w którym Twój smartfon może zamienić się w płytę! Jeśli skorzystasz z kompatybilnej aplikacji, możesz umieścić swój telefon w urządzeniu pod specjalną gumową igłą, która odczyta muzykę z Twojego smartfonu i odtworzy ją w wersji winylowej! Genialne, prawda?

 

Yamaha wskrzesza do życia stare urządzenia muzyczne 

Jesteś prawdziwym melomanem i uwielbiasz spędzać wieczory przy blasku świec i ukochanych dźwiękach? Wybierz projekt „MusicLight”, w którym płomień świecy powoduje migotanie muzyki w Twoim telefonie. Gdy świeca powoli się wypala, muzyka niknie wraz z blaskiem płomienia. To doskonały sposób na wieczorny relaks!

Ostatnim urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest „RhythmBot” – grupa małych urządzeń perkusyjnych, które działają jak metronom lub zastąpią akompaniament przy grze na instrumencie.

Instrumenty perkusyjne Yamaha Design Lab / materiały prasowe Instrumenty perkusyjne Yamaha Design Lab / materiały prasowe

Każdy z projektów Stepping Out of The Slate jest naprawdę wyjątkowy i oferuje swoim posiadaczom niezwykłe doznania, nie tylko muzyczne. Te niewielkie cacka Yamaha Design Lab zachwycają również designem i mogą być wspaniałą ozdobą naszych salonów!