„Glass Onion”: Rezydencja Milesa Brona istnieje naprawdę

Premiera „Glass Onion: A Knives Out Mystery” zrobiła totalne show wśród użytkowników Netflixa. Fani ponownie zakochali się w serii „Na Noże” i ponownie zainteresowało ich wszystko, co się z nią wiąże. My także postanowiliśmy zainteresować się jednym z jej nieodłącznych elementów: rezydencji Milesa Brona, a właściwie Villi 20 Amanzoe.

Reklama

Ultraluksusowa i designerska Villa 20 powstała z inspiracji Akropolem, a jej rozmach zapiera dech w piersiach. Zresztą, co tu wiele mówić, sama Amanzoe nazywany jest współczesnym Akropolem, z którego roztaczają się widoki na gaje oliwne i całe Morze Egejskie.

To doskonała lokalizacja dla wszystkich spragnionych iście boskiego luksusu – ale czy w rzeczywistości dorównuje kadrom, które mogliśmy oglądać w „Glass Onion”?

 

Villa 20 Amanzoe – luksus po grecku 

Willa z Willa z

Villa 20 to arcydzieło eleganckiego życia. Została zaprojektowana przez Eda Tuttle'a i Mariosa Angelopoulosa tak, aby jak najlepiej stapiać się z widokami na liczne wzgórza oraz samo Peloponez.

Willa z Willa z

Posiada prywatne spa, sześć basenów, dziewięć sypialni i całe mnóstwo jadalni z zapierającymi widokami na greckie krajobrazy - w tym z dwoma zewnętrznymi miejscami do grillowania i typową grecką tawerną pod drzewami oliwnymi.

Willa z Willa z

Goście Villa 20 mają również dostęp do specjalnej kabiny plażowej w Amanzoe Beach Club, co zapewnia maksymalną prywatność i komfort. Choć o wiele kusząca wydaje się perspektywa Cabany, która dysponuje prywatnym tarasem i 10-metrowym basenem z bezpośrednim dostępem do morza.

Po całym obiekcie rozmieszczone zostały wielkoformatowe rzeźby, a starannie dobrane przez właścicieli dzieła sztuki, książki i artefakty zebrane podczas ich licznych podróży sprawiają, że willa Amanzoe to perła wśród luksusowych rezydencji. 

 

Willa z „Glass Onion” do wynajęcia

Aktualnie całe Amanzoe jest zamknięte. Ponowne otwarcie nastąpi wraz z początkiem sezonu wakacyjnego, czyli dokładnie 1 kwietnia 2023. Mimo wszystko już teraz możemy dokonać rezerwacji na oficjalnej stronie obiektu. 

Co ciekawe, na platformie sprzedającej nieruchomości Zillow jakiś czas temu pojawiła się oferta willi z "Glass Onion". Grecka rezydencja została wystawiona na sprzedaż za 450 mln dolarów! 

- Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Morze Egejskie i Peloponez czekają na Ciebie w tej prywatnej oazie na wyspie, zaprojektowanej i nadzorowanej przez założyciela Alpha Industries, Milesa Brona. Elegancka architektura i wyrafinowany design z równoczesnym dbaniem o naturę i ekstrawagancję zapewniają niezrównane luksusowe wrażenia życiowe, dostępne tylko łodzią i zwieńczone atrium Glass Onion – architektoniczny triumf i jedyny w swoim rodzaju element oporu zdobiący główną rezydencję wznoszącą się na wysokość 20 metrów – czytamy w opisie wilii na Zillow. - Wielkoformatowe rzeźby zdobią teren, a starannie wyselekcjonowany i zamówiony przez właścicieli wybór wysokiej klasy dzieł sztuki, w tym dzieła Banksy'ego i Francisa Bacona, sprawia, że jest to naprawdę bezcenny nabytek. 

Czy to możliwe, by grecka willa z filmu "Glass Onion" była na sprzedaż? Choć nieruchomość ta została zapisana przez ponad 365 tys. użytkowników, wszystko wskazuje na to, że oferta sprzedaży była czymś w rodzaju marketingowego żartu - współpracą Netflixa z Zillow. Zatem Ci, którzy marzyli o luksusowym życiu pod szklaną cebulą niestety muszą zadowolić się możliwością wynajęcia któregoś z apartamentów w Amanzoe. Cena jej wynajęcia jest dostępna po wcześniejszym kontakcie. Wiemy jedynie, że koszt wynajmy pokoju w jednym z obiektów Amanzoe dwa dwóch osób to około 1,6-41,8 tys. euro za noc.