Luksusowa rezydencja w "Dzielnicy milionerów" sprzedana 

W 2021 roku firma finansowa Scota Frencha kupiła luksusową rezydencję przy Palm Beach za 64 mln dolarów. Dziś ta sama posiadłość została sprzedana za prawie dwukrotnie wyższą kwotę.

Reklama

115 mln dolarów – tyle zapłacił jeszcze niezidentyfikowany nabywca za luksusową willę przy tzw. „dzielnicy milionerów”. Kwota jest zawrotna, tym bardziej że jeszcze dziesięć miesięcy temu była o 51 milionów niższa.

Historia sprzedaży rezydencji już od samego początku była spektakularna. Willa pierwotnie wystawiona na sprzedaż w styczniu 2021 roku została wyceniona na 84 miliony dolarów, ale wartość nie utrzymała się zbyt długo. Kilka miesięcy później obniżono ją do 74,8 milionów dolarów, a ostatecznie została sprzedana za 64 miliony dolarów.

Kupcem był właśnie Scot French, który wprowadził nowej w przestrzeni kilka zmian. Być może to właśnie sprawiło, że wartość willi tak wzrosła? 

 

Luksusowa willa giganta z Wall Street

Rezydencja rozpościerająca się na ponad 1600 m kw i mieści w sobie 7 sypialni, garaż oraz 13 łazienek. Na działce znajduje się dodatkowo domek dla gości z dwoma sypialniami.

Luksusowa rezydencja w Luksusowa rezydencja w

Wnętrza zaprojektowała Sara McCann, która zadbała o to, by było w nich mnóstwo światła i przytulnych detali.

Efektowne drewniane okna, belki oraz podłoga z drewna orzechowego dodają posiadłości przytulnego charakteru.

Luksusowa rezydencja w Luksusowa rezydencja w

Do najważniejszych elementów rezydencji należą: przestronna jadalnia, salon i pokój rodzinny, gabinet w kształcie ośmiokąta oraz główna sypialnia na piętrze z osobnym pokojem wypoczynkowym, kominkiem, dwoma balkonami, podwójną łazienką i garderobą.

Luksusowa rezydencja w Luksusowa rezydencja w

Dodatkowo willa posiada także siłownię, pokój barowy, kino i piwnicę z czterema tysiącami butelek wina oraz miejscem do degustacji.

W willi znajdują się w niej również 3 kuchnie - jedna do użytku rodzinnego, druga dla szefa kuchni i trzecia w domku dla gości.

Na terenie nieruchomości znajduje się również ogromny basen oraz spa otoczone dwiema loggiami.