Filodendron Narrow Escape

Reklama

Filodendron to roślina pnąca, a jej naturalnym środowiskiem jest oczywiście gęsto zalesiona, zacieniona i wilgotna dżungla. Choć filodendrony to dość duża rodzina, w której skład wchodzą setki gatunków, kilka z nich cieszy się ostatnio największym zainteresowaniem.

Wśród nich numer jeden to Filodendron Narrow Escape. Tę odmianę charakteryzują długie, wąskie i karbowane liście. To roślina średnich rozmiarów (do 150 cm w doniczce), której imponujący wygląd „podkręci” każde wnętrze, tworząc przykuwającą wzrok plamę soczystej zieleni. Wyraźnie widoczne unerwienie liści dodają roślinie ekspresji i temperamentu.

Chcesz stworzyć namiastkę Karaibów w Twoim wnętrzu? Wybierz Narrow Escape!

Filodendron Pink Princess

Ta odmiana to prawdziwy hit Instagrama i sklepu Jungle Boogie! Filodendronowa Różowa Księżniczka jest bowiem odmianą nie tylko efektowną, ale też rzadką i poszukiwaną przez kolekcjonerów roślin.

Wyróżniają ją jasnoróżowe plamy na ciemnozielonych liściach, a każdy z liści tej arcyciekawej rośliny wygląda inaczej, tworząc niesłychany spektakl w Twoim wnętrzu! Właśnie oczekiwanie na kolejny liść i to, jak będzie wyglądał, jest największą frajdą dla posiadaczy Filodendrona Pink Princess.

Roślina jest nie tylko piękna i „medialna”, ale też mało wymagająca, dzięki czemu łatwo się z nią „zaprzyjaźnić”. Lubi stanowiska zacienione, do 25 stopni. Rośnie stosunkowo szybko, a abstrakcyjne liście osiągają długość do 20 cm oraz 12 cm szerokości.

Filodendron Birkin

Filodendron Birkin / Photo by Severin Candrian on Unsplash Filodendron Birkin / Photo by Severin Candrian on Unsplash

Na koniec totalna nowość w naszym zestawieniu, ale równie ciekawa, co poprzednie. Wszystko też wskazuje na to, że będzie prawdziwym hitem roślinnych kolekcji w najbliższym czasie. Filodendron Birkin – bo o nim mowa – to roślina o zwartym pokroju i przepięknie wybarwionym liściach. Dolne liście mają ciemnozielony kolor, a górne są w jasnozielone paski.

Z pewnością właśnie te zabawne pasiaste liście sprawiły, że to właśnie Filodendron Birkin zdetronizuje Monsterę i inne popularne rośliny w trendach na 2022, a nawet 2023 rok! Tak przynajmniej twierdzi wnętrzarskiego serwisu Aparthament Therapy!

- Uwielbiam Birkin i uważam, że będzie to roślina designerów na 2021, 2022, a nawet 2023 rok! – zapewnia Dr Plant na łamach serwisu. – Wierzę, że właśnie Birkin stanie się najbardziej wiralową rosliną, jeśli chodzi o hashtagi w social mediach.

Zdecydowanie wszyscy, którzy zamierzają wprowadzić jakąś zmianę w aranżacji swoich mieszkań, apartamentów i domów, albo są zawodowymi architektami wnętrz, powinni w swoich planach wziąć pod uwagę nową roślinną hybrydę - Filodendrona Birkin. To roślina efektowna, wyrafinowana, a przy tym kompaktowa. Luksusowa, a jednocześnie praktyczna niczym legendarna torebka Birkin!