Dom Edwarda Nożycorękiego na sprzedaż

Edward Nożycoręki” z 1990 roku to jedno z najbardziej znanych filmowych dzieł Tima Burtona. Postać grana przez Johnny'ego Deppa przeszła do historii kinematografii, podobnie jak sceneria tego niezwykle barwnego i surrealistycznego filmu. Okazuje się, że dom, w którym mieszkał filmowy Edward istnieje naprawdę i ponownie został wystawiony na sprzedaż! 

Reklama

Filmowy dom rodziny Boggsów znajduje się na Florydzie i został wystawiony na sprzedaż za 699 tysięcy dolarów. Znajdziemy w nim trzy sypialnie oraz dwie łazienki i choć całość brzmi skromnie ta prywatna rezydencja stała się już prawdziwą ikoną popkultury. I co najważniejsze, poprzedni właściciele zadbali o to, by nie zabrakło w nim odrobiny historii kina. 

Dom Edwarda Nożycorękiego na sprzedaż / kadr z filmu Dom Edwarda Nożycorękiego na sprzedaż / kadr z filmu

 

Edward Nożycoręki i muzeum "Scissorland" 

W 2020 roku dom Edwarda Nożycorękiego trafił w ręce Joyea Licalziego. Kosztował wówczas zaledwie 224 tysiące dolarów. Nowy właściciel nie był jednak przypadkowy. Przed laty pracował w ekipie filmie w grupie rzemieślników. Miał więc do tego miejsca ogromny sentyment – i nie zmarnował tego!

Odwiedziny licznych turystów zainspirowały Joyea Licalziego do przekształcenia rezydencji Boggsów w bezpłatne muzeum o wymownej nazwie „Scissorland”. Dom w ciągu roku przeszedł przez liczne remonty, które ostatecznie perfekcyjnie upodobniły go do wersji, którą oglądaliśmy na ekranie.

Przestrzeń została wzbogacona o różne bibeloty i artefakty upamiętniające film, dzieła sztuki stworzone przez fanów i rekwizyty, które podarowała właścicielom asystentka mistrza rekwizytów, Tendova Ecenia.

Jak twierdzi reżyser „Edwarda Nożycorękiego” Tim Burton, wszystkie meble pozostały nienaruszone, bo „tych blatów używał sam Edward!”.

Co ciekawe, dom został przygotowany także do wynajmu wakacyjnego o tematyce „Edward Nożycoręki”. Pomysł jednak nie został zrealizowany ze względu na sprzedaż.

Joy Licalzi zdecydował się na nią ze względu na kolejną pasję. Z zamiłowania jest rowerzystą, a sąsiadująca droga State Road 54 nie jest przyjazna rowerom.

Być może nowi właściciele zadbają o to, by idea Joyeya Licalziego rozkwitła? Mamy taką nadzieję, bo sami chętnie odwiedzilibyśmy to (nie)mroczne muzeum.