Poll A'chapuill - dom dla miłośników whisky i golfa

Jeśli istnieje raj dla miłośników whisky i golfa, to jesteśmy prawie pewni, że wygląda właśnie tak. W serwisie Rightmove, brytyjskiej platformie do handlu nieruchomościami, pojawiła się właśnie niezwykła oferta sprzedaży wyjątkowej chatki położonej w malowniczej okolicy na szkockiej wyspie Islay.

Reklama

Nieruchomość o nazwie Poll A'chapuill znajduje się w miejscowości Portnahaven na obszarze półwyspu Rinns of Islay, dosłownie kilkanaście kroków od wód Oceanu Atlantyckiego.

W najbliższej okolicy domu znajdują się także dwie destylarnie szkockiej whiskyBruichladdich oraz Kilchoman. Obie gorzelnie to niewielkie rodzinne biznesy, które wciąż działają w pełni niezależnie i stanowią prawdopodobnie wymarzone sąsiedztwo dla każdego amatora prawdziwych szkockich whisky.

Około 15 km od domku znajduje się także wioska Port Charlotte, która nie tylko posiada swoją własną destylarnię whisky, ale także jedną z dwóch przepraw promowych na wyspie Islay.

W bliskiej okolicy położona jest także miejscowość Machrie, w której – a jakże – znajduje się gorzelnia Arran oraz Machrie Bay Golf Club & Tearoom – jedno z najlepszych pól golfowych w Wielkiej Brytanii.

Posiadłość Poll A'chapuill, fot. Rightmove Posiadłość Poll A'chapuill, fot. Rightmove

Wśród zachwytów nad okolicą nie powinniśmy zapominać jednak o samym domku, ponieważ ten również jest całkiem imponujący.

Pokryta białą elewacją nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 1,5 tys. metrów kw. i składa się z niewielkiego garażu, salonu, kuchni oraz dwóch sypialni. Czyli w sam raz, by wyrwać się z miejskiego zgiełku i zakosztować chwili ciszy ze szklaneczką lokalnej whisky na łonie natury.

Domek wyceniany jest na 390 tys. funtów, czyli nieco ponad 2,1 mln zł. Są tu jacyś chętni?