Dom Otisa i Jean z „Sex Education” do wynajęcia

Otoczony zielenią i nieziemskimi widokami dom Otisa i Jean z „Sex Education” to w rzeczywistości 100-letnia posiadłość „The Chalet”. Willa znajduje się na terenie Symonds Yat –angielskiej wioski w hrabstwie Herefordshire, na granicy z Gloucestershire. „The Chalet” położona jest w malowniczym Forest of Dean nad rzeką Wye. Okolice popularne są w szczególności wśród fanów sportów wodnych i kajakarstwa.

Reklama

Pięciopokojowa posiadłość jest aktualnie wystawiona na krótkoterminowy wynajem i cieszy się ogromną popularnością. W dużej mierze „The Chalet” zawdzięcza swoją sławę serialowi „Sex Education”, ale to nie jedyny powód, dla którego podróżni tak chętnie zaglądają w to miejsce.

Zdaniem turystów odwiedzających czerwony dom Otisa z „Sex Education” to wspaniałe miejsce na wypoczynek, a widoki, które rozpościerają się z jego okien na dolinę rzeki Wye, nie mają sobie równych!

Wynajmujący mogą cieszyć się wieloma udogodnieniami. Willa ma bowiem również wspaniały taras, na którym znajduje się piec do pizzy. W serialu to miejsce pojawia się wielokrotnie, bo Gillian Anderson wcielająca się w rolę Jean uwielbia właśnie tam jadać śniadania.

Dom Otisa i Jean z 'Sex Education Dom Otisa i Jean z 'Sex Education

Na terenie posiadłości jest również ogród zimowy z ukrytym kinem. Goście mogą także wypożyczyć kajaki.

Fani wnętrz w stylu vintage z pewnością docenią misternie zdobione tapety z luksusowych kolekcji Farrow&Ball w modnych odcieniach szałwi, a miłośnicy relaksu mogą skorzystać z kąpieli w ogromnej wannie.

Jeśli choć trochę znacie architekturę Anglii, z pewnością zauważycie, że „The Chalet” wyróżnia się nieco na tle okolicznych posiadłości. Jego właściciele zadbali bowiem o to, by willa nawiązywała do domów spotykanych głównie na terenie Skandynawii.

Jeśli chcielibyście wynająć willę z „Sex Education” i poczuć się jak bohaterowie kultowego serialu Netflixa, musicie przygotować się na wydatek około 1,5 tys. funtów / dobę. Niestety najbliższe wolne terminy wynajmu przypadają dopiero na kwiecień przyszłego roku. Jeśli jesteście zdecydowani na wakacje w „The Chalet”, możecie to zrobić przez prywatną stronę właścicieli. Dom jest w stanie pomieścić 10 osób.

 „Sex Education” – gdzie jeszcze kręcono serial?

Oprócz wspomnianej wyżej willi, jednym z najważniejszych miejsc akcji serialu „Sex Education” jest szkoła. Moordale High to w rzeczywistości część kampusu Carleon, jednego z dawnych budynków Uniwersytetu Walijskiego. Szkolna sala gimnastyczna natomiast znajduje się w zupełnie innymi mieście - Penarth w Paget Rooms.

Najwięcej zdjęć do „Sex Education” nakręcono w południowej Walii oraz części Gloucestershire. Fakt, że produkcja powstała w Europie, jest dla wielu widzów odrobinę zaskakujący. Dlaczego? „Sex Education” ma w sobie luz i kolorowość typowy dla amerykańskich szkół. Okazuje się, że zestawienie Wielkiej Brytanii z USA było zabiegiem celowym.

- Zawsze mnie frustrowało, że brytyjskie szkolnictwo nigdy nie jest przedstawiane w pozytywnym świetle, nie ma w nim kolorów, ciepła, nadziei. Zawsze pokazuje się je jako sztywne i ogranicza się do podniesienia ręki w górę. Natomiast w Ameryce panuje przekonanie, że szkoła to najlepsze lata naszego życia. Właśnie takie miało być tło historii Otisa – mówi reżyser i producent wykonawczy „Sex Education” Ben Tylor.