Córka Billa Gatesa kupiła apartament od Lewisa Hamiltona

Córka Billa Gatesa - jak podają amerykańskie media - zainwestowała w luksusową nieruchomość znajdującą się w Nowym Jorku. Jak informuje bosshunting.com, Jennifer Gates stała się właścicielką penthouse’u należącego wcześniej do Lewisa Hamiltona.

Reklama

Samo trzypiętrowe mieszkanie liczy 827 metrów kwadratowych, a dodatkowo posiada 316 metrów kwadratowych zewnętrznej powierzchni użytkowej. Nieruchomość położona jest w prestiżowej dzielnicy Nowego Jorku, Tribeca.

Luksusowy penthouse na Manhattanie kupiony przez Jennifer Gates / materiały prasowe Luksusowy penthouse na Manhattanie kupiony przez Jennifer Gates / materiały prasowe

Nowojorski luksusowy penthouse na Dolnym Manhattanie

Mieszkanie nazywane jest diamentem w koronie całego budynku i posiada osobną windę. Znajduje się w nim sześć sypialni, sześć łazienek i sześć toalet, kilka tarasów oraz dwa miejsca parkingowe (w całym bloku jest ich zaledwie 15). Centralna część penthouse’u ma wysokość sześciu metrów.

Ciekawym elementem wnętrza są sosnowe belki zdobiące stropy, które połączono ze stalowymi okuciami. W środku znajdziemy także imponującą kuchnię, godną najlepszych nowojorskich szefów kuchni.

Kuchnia w luksusowym apartamencie przy 443 Greenwich Street w dzielnicy Tribeca / materiały prasowe Kuchnia w luksusowym apartamencie przy 443 Greenwich Street w dzielnicy Tribeca / materiały prasowe

 

Jednak największe wrażenie może robić ostatnie piętro. Znajduje się tam okno sięgające od podłogi po sam sufit i przeszło 300-metrowy taras z małym basenem i częścią wypoczynkową oraz gazowym kominkiem, barem i toaletą.

To jednak nie wszystko. Udogodnienia obejmują także 21-metrowy kryty basen, siłownię z szatniami, łaźnię turecką i 465-metrowy taras na dachu z zapierającym dech w piersiach widokiem na Nowy Jork.

Luksusowy penthouse w budynku przy 443 Greenwich Street w dzielnicy Tribeca / materiały prasowe Luksusowy penthouse w budynku przy 443 Greenwich Street w dzielnicy Tribeca / materiały prasowe

Jennifer Gates - ile zapłaciła za mieszkanie córka miliardera? 

Jennifer Gates miała zapłacić za nowojorski penthouse 74 miliony dolarów. Transakcja nie odbyła się jednak bezpośrednio na linii Jennifer – Lewis. Nieruchomość bowiem została zakupiona pod koniec 2021 roku przez tajemniczego inwestora ukrywającego swoją tożsamość pod firmą-przykrywką zlokalizowaną w Seattle.

Wówczas penthouse został sprzedany za 72 miliony dolarów. Już wtedy podejrzewano, że kupiec powiązany jest z Billem Gatesem, tym bardziej że do transakcji doszło tuż po ślubie Jennifer Gates.

Córka założyciela Microsoftu nabyła mieszkanie na Dolnym Manhattanie, w Tribece, od wyżej wspomnianego inwestora z Seattle.

Warto dodać, że nowojorski adres, pod którym zamieszka Jennifer Gates ze swoim mężem, jest jednym z najbardziej prestiżowych w całym Nowym Jorku. To tutaj mieszkają największe sławy Hollywood i gwiazdy show-biznesu, a swego czasu apartament posiadały tu m.in. Jennifer Lawrence czy Justin Timberlake. 

Jennifer Gates - córka Billa Gatesa / Instagram @JenniferKGates Jennifer Gates - córka Billa Gatesa / Instagram @JenniferKGates

Jennifer Gates – kim jest córka Billa Gatesa?

Jennifer Gates jest najstarszą córką Billa Gatesa i jego byłej żony Melindy French Gates. 27-latka studiuje medycynę na Icahn School of Medicine, a jej największą pasją jest jeździectwo, które trenuje od 6. roku życia.

 

W październiku 2021 roku Jennifer poślubiła Nayela Nassara, którego poznała cztery lata wcześniej na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Miała ich połączyć pasja – Nayel bowiem profesjonalnie zajmuje się jeździectwem. Obecnie para oczekuje narodzin pierwszego dziecka.