Dom Marka Zuckerberga na sprzedaż

Niepozorny, niebieski dom  z drewnianymi drzwiami, czyli „Casa de Facebook” w Dolinie Krzemowej został wystawiony na sprzedaż. To właśnie w nim rozpoczęła się wielka historia mediów społecznościowych...

Reklama

Pierwszymi najemcami nieruchomości znajdującej się przy 1743 Westbrook Ave Los Altas byli dziewiętnastolatkowie – Mark Zuckerberg, Dustin Moskovitz i Sean Parker. Podobno młodzi najemcy zapłacili z góry 10 tysięcy dolarów zaliczki.

- Mark zapytał mnie, czy mogą wynająć to miejsce, mimo że nawet go nie obejrzał. Powiedział mi o firmie Facebook i o tym, jak planuje połączyć świat. Odpowiedziałam, że nie obchodzi mnie, czy zamierza połączyć świat czy nie. Jeśli nie przejdziecie kontroli, to się nie wprowadzicie – wspomina Judy Fusco – właścicielka domu nieruchomości w wywiadzie dla The New York Post.

Judy Fusco zaznacza przy tym, że według niej tak naprawdę dom zamieszkiwało ponad dziesięć osób – cały personel pracujący nad stworzeniem Facebooka.

- Dom jakby eksplodował. Miał sześć sypialni, ale na pewno mieszkało tam co najmniej 10 osób. Było w nim mnóstwo inżynierów i innych speców, którzy pracowali nad tym całym Facebookiem – dodaje Judy Fusco.

Dziś słynny już „Casa de Facebook” został wystawiony na sprzedaż za 5,3 milionów dolarów. Co znajdziemy w środku? 

 

„Casa de Facebook” – dom, który rozpoczął erę Meta

„Casa de Facebook” na prawie trzech tysiącach metrów kwadratowych mieści sześć sypialni i cztery łazienki. Zdaniem specjalistów jego położenie przypomina tzw. „ślepy zaułek”, idealny gdy zależy nam na ciszy i spokoju.

Dom, w którym powstał Facebook, na sprzedaż / Live Play Real Estate Dom, w którym powstał Facebook, na sprzedaż / Live Play Real Estate

Oprócz samej nieruchomości do dyspozycji mamy także duży ogród z altaną do grillowania oraz przestronny taras.

Dom w Dolinie Krzemowej, w którym powstał Facebook / Live Play Real Estate Dom w Dolinie Krzemowej, w którym powstał Facebook / Live Play Real Estate

- Sean Parker wielokrotnie przychodził do mnie, prosząc o zainwestowanie w ich pomysł. Mówił, że pewnego dnia będę miliarderką. Chłopcy zaproponowali mi nawet część akcji zamiast czynszu, konkretnie dolara za akcję. Powiedziałem nie – z żalem wspomina Judy Fusco.

Aktualnie szacuje się, że Facebook jest wart ok. 500 miliardów dolarów.