Bugatti wchodzi na rynek nieruchomości

Marka luksusowych samochodów, której nie trzeba nikomu przedstawiać, idzie o krok dalej. Bugatti postanowiło rozszerzyć swoją działalność. We współpracy z Binghatti, dubajskim deweloperem, stworzy wyjątkową rezydencję, która ucieleśnia filozofię i projektowe DNA Bugatti, "Sztuka, Forma, Technika". To architektoniczne arcydzieło.

Reklama

- To niemal przeznaczenie, że nasze dwie firmy połączyły siły. Podzielamy wizję tego, jak powinna wyglądać rezydencja marki Bugatti. Muhammad Binghatti ma głębokie uznanie dla świata designu i luksusu motoryzacyjnego, a także ma talent do tworzenia kultowej architektury. Dzięki tej współpracy będziemy postępować zgodnie ze słowami Ettore Bugatti: "Jeśli jest porównywalny, to już nie jest Bugatt" – mówił Mate Rimac, dyrektor generalny Bugatti Rimac.

Bugatti stworzy wyjątkowy drapacz chmur w Dubaju / fot. materiały prasowe Bugatti Bugatti stworzy wyjątkowy drapacz chmur w Dubaju / fot. materiały prasowe Bugatti

Bugatti Residences w Dubaju

Bugatti Residences będzie dokładnym odzwierciedleniem luksusu i precyzji, którą marka prezentuje w motoryzacji. W Dubaju, a dokładnie w Business Bay, czyli powstającej dzielnicy biznesowej, stanie pierwszy wieżowiec Bugatti Residences, ale nie będzie to zwykły drapacz chmur. 

- Zrodzone z płynności natury, BUGATTI Residences by BinGhatti zostało zaprojektowane z pomysłową żywotnością, dźwięczącą czystym bogactwem. Fasada charakteryzuje się płynnymi liniami i subtelnymi krzywiznami przywodzącymi na myśl Riwierę Francuską - kurort inspirowany mieszkaniem w sercu metropolii - czytamy na stronie projektu.

Wiadomo już, że wewnątrz ultraluksusowego 46-piętrowego wieżowca znajdzie się 171 rezydencji Riviera Mansions i 11 penthouse'ów Sky Mansion z "szytym na miarę układem".

W środku będą także dwie windy samochodowe, którymi właściciele najdroższych apartamentów będą w stanie podjechać autem pod same drzwi mieszkania.

W Bugatti Residences znajdować się będą dwie windy samochodowe / fot. materiały prasowe Bugatti W Bugatti Residences znajdować się będą dwie windy samochodowe / fot. materiały prasowe Bugatti

Wśród udogodnień Bugatti Residences znajdować się będzie także prywatna plaża, która ma odzwierciedlać klimat Lazurowego Wybrzeża, co z kolei jest ukłonem w stronę francuskich korzeni marki. Mieszkańcy będą mogli korzystać także z basenu, spa z jacuzzi i klubu fitness.Bugatti Residences - luksusowy i nietypowy kształt budynku

Nie tylko ponadprzeciętny luksus będzie wyróżniał Bugatti Residences na tle innych dubajskich nieruchomości. Jego kształt będzie organiczny, a każde piętro otoczone będzie tarasem.