Duńska firma Bang & Olufsen (B&O) słynie z produkcji wysokiej klasy sprzętu audio, w tym głośników i słuchawek bluetooth. Nic więc dziwnego, że nawiązali współpracę z inną ekskluzywną marką – Ferrari. Tak powstała kolekcja głośników i słuchawek, która połączyła świat muzyki i motoryzacji. 

Reklama

Bang & Olufsen x Ferrari – doskonały dźwięk i ognista czerwień 

Co mają wspólnego Ferrari i B&O? Hołdują następującym zasadom: opanowanie, moc i precyzja. Jednak ta seria różni się od standardowych kolekcji B&O.

- Nasze klasyczne głośniki mają naturalnie wtapiać się w ludzkie domy, a jednocześnie wyróżniać się pięknym designem. Ta kolekcja jest inna – powiedział Christoffer Poulsen, starszy wiceprezes B&O ds. rozwoju biznesu i partnerstw strategicznych.

Kolekcja zrealizowana przy współpracy z Ferrari chociaż z technicznego punktu widzenia jest dokładnie taka sama, jak inne produkty duńskiej firmy,  przyciąga wzrok odważną, przyciągającą wzrok kolorystyką. Tak bardzo charakterystyczną dla Ferrari.

Bang & Olufsen x Ferrari - nowa limitowana kolekcja / materiały prasowe Bang & Olufsen x Ferrari - nowa limitowana kolekcja / materiały prasowe

 

Bang & Olufsen x Ferrari – dwa głośniki i dwie pary słuchawek

Kolekcja Ferrari składa się z czterech produktów. Najdroższym z nich jest Beosound 2, którego stożkowy korpus jest wykonany z wysokiej jakości aluminium i wykorzystuje technologię soczewek akustycznych B&O, aby zapewnić 360-stopniowe wrażenia dźwiękowe, które wypełniają całe pomieszczenie niezależnie od jego umiejscowienia w pokoju. Edycja Ferrari wyróżnia się błyszczącym, czerwonym wykończeniem i małym logo marki samochodowej na obudowie. W Polsce jego cena wynosi 24,5 tys. zł.

Bang & Olufsen x Ferrari - Kolekcja Ferrari / Bang & Olufsen Bang & Olufsen x Ferrari - Kolekcja Ferrari / Bang & Olufsen

Drugim produktem, jeśli chodzi o najwyższą cenę, są słuchawki Beoplay H95, w którym wykorzystano tytanowe przetworniki i adaptacyjną redukcję szumów, którą można regulować za pomocą obrotowego aluminiowego pierścienia na muszli. Słuchawki w tej wersji są wykończone w kolorze czarnym, a tytanowe maskownice głośników są w kolorze czerwonym. Logo B&O i Ferrari są wygrawerowane laserowo na ich korpusie. Ich cena to 6,5 tys. zł.

Bang & Olufsen x Ferrari / materiały prasowe Bang & Olufsen x Ferrari / materiały prasowe

Dwoma ostatnimi produktami, które są bardziej przystępce cenowo, to słuchawki douszne Beoplay EX w cenie 2.6 tys. zł oraz głośnik Beosound Explore za 1,2 tys. zł.

Kolekcja Ferrari będzie dostępna online oraz w wybranych sklepach Bang & Olufsen i Ferrari.