Dom z „Bridgertonów” wystawiony na sprzedaż

Iście szlachecka sceneria dawnego Londynu, która otacza bohaterów serialuBridgertonowie”, przypomniała wielu osobom,  jak piękne i zachwycające wnętrza prezentowały czasy gregoriańskie. Jedną z architektonicznych perełek jest z pewnością kompleks domów szeregowych przy Royal Crescent w Bath. "Osiedle" powstało w drugiej połowie XVIII wieku i do dziś zachwyca swoim klasycznym pięknem! 

Reklama

Dom serialowych Featheringtonów mieści się przy Royal Crescent tworzonej przez trzydzieści domów szeregowych ułożonych w kształt półksiężyca. Akcja serialu rozgrywa się głównie w apartamencie o numerze 1, gdzie obecnie znajduje się muzeum. Natomiast oferta agencji Savills dotyczy nieruchomości znajdującej się pod numerem 29. To apartament o powierzchni 400 m2, znajdujący się na piętrze domu szeregowego. 

SAVILLS SAVILLS

- Pierwsze piętro, znane jako piano nobile, jest najbardziej znane ze względu na wysokość sufitu, misterne gzymsy i oryginalne elementy. Mieściły się na nim pokoje do rysowania, więc jeśli ktoś miał gości, goszczono ich właśnie tam – mówi Alistair Heather, agent nieruchomości Savills.

Zdaniem specjalistów od nieruchomości to właśnie mieszkania na pierwszych piętrach pozostały do dziś najbardziej imponujące.

SAVILLS SAVILLS

- Mieszkanie dzieli się na część zachodnią i wschodnią, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia naturalnego światła - dodaje Alistair Heather.

Zabytkowe nieruchomości: XIX-wieczne mieszkanie przy Royal Crescent w Bath

Ozdobne gzymsy i różowe sufity w mieszkaniu 29. pozostały w nieskazitelnym stanie, podobnie jak większość wyposażenia. I choć na rynku nieruchomości co rusz pojawiają się prawdziwe perełki, oferty z Royal Crescent są rzadkością.

SAVILLS SAVILLS

- Jeśli staniesz się właścicielem mieszkania przy Royal Crescent w Bath, nie chcesz oddawać go tak łatwo. Nie ma wątpliwości, że ta lokalizacja wyróżnia się na tle wszystkich innych. Kiedy przebudowuje się budynki, bardzo ważne jest, aby robić to z wyczuciem, tak, aby nie naruszyć ich historycznej tkanki – tłumaczy Alistair Heather.

SAVILLS SAVILLS

I choć nowi właściciele mogą wprowadzić pewne zmiany i unowocześnienia w łazienkach czy w kuchni, ze względu na status budynku, całkowite przebudowy raczej nie wchodzą w grę. Niemniej jednak to właśnie owa „nienaruszalność” apartamentów w Bath określa ich wartość.

- Spójrzmy na to z perspektywy czasu. Bath zawsze było i będzie popularnym, pięknym miejscem, ale czy Bridgertonowie sprawili, że owa popularność wzrosła? Tak, absolutnie. Wokół budynków kręci się coraz więcej osób, co uważam za wspaniałe, ponieważ miejsce zasługuje na to, by być w centrum uwagi – dodaje Alistair Heather.

Mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż za przeszło 1,3 milionów dolarów i wciąż czeka na nowych właścicieli.