Wnętrze zaprojektowane przez Studio Colombe to spory apartament znajdujący się w Sopocie, w kamienicy z lat 20. Już sam kurort daje szansę na odpoczynek, a bliskość morza to zawsze duży atut, zwłaszcza, jeśli przybywamy do danego miasta w celu wyciszenia, czy znalezienia inspiracji – tak jak w tym przypadku.

Reklama

Apartament w Sopocie - klasyczna elegancja i vintage

Mieszkanie, jak wyjaśniają twórcy wnętrz, zostało zaprojektowane dla pisarki – podróżniczki z Warszawy. Sopocki apartament to jej letnia odskocznia i miejsce relaksu z dala od zgiełku stolicy. Pisarka chciała stworzyć dla siebie miejsce, w którym mogłaby w spokoju popracować, czerpać inspiracje oraz przyjmować gości.

Naturalna aranżacja przestrzeni 

Apartament miał zostać zaprojektowany w taki sposób, aby nie widać było „ręki architekta” – nieco prowizorycznie, niezobowiązująco.

– Chcieliśmy zatem zachować jak najwięcej oryginalnych elementów, jak drzwi czy podłogi. Odtworzyć te, które mogły się oryginalnie tu znaleźć – jak sztukaterie i nawiązać do charakterystycznych, sopockich motywów, na przykład przepierzenia. W projekcie znalazł się też odrestaurowany stół – opowiada Justyna Ciurzyńska z Colombe Design Studio.

Mieszkanie w Sopocie i "pocztówka z Egiptu"

Jako motyw przewodni pojawił się Egipt, a konkretnie Aleksandria, którą niedługo przed rozpoczęciem prac na apartamentem odwiedziła pisarka.

– Moim zaś ulubionym i zarazem najbardziej pasującym do projektu wzorem była tapeta o tej właśnie nazwie – Aleksandria, dlatego uznałyśmy, że nie możemy tego przegapić i na tej bazie snułyśmy historię – dodaje architektka.

Wnętrze składa się z dużego holu, łazienki, kuchni z mini stolikiem śniadaniowym, ogromnej sypialni, która została połączona z salonem dla lepszego doświetlenia salonu z werandą i pokoju gościnnego, schowanego za przeszkleniem. Efekt? Naturalny i olśniewający.

Zobaczcie zdjęcia niepowtarzalnych wnętrz sopockiej kamienicy!


Projekt: Studio Colombe
Powierzchnia: 120 m2
Lokalizacja: Sopot