1. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Monika i Adam Bronikowscy

Monika i Adam Bronikowscy / archiwum prywatne Monika i Adam Bronikowscy / archiwum prywatne

Reklama

Monika wraz z mężem Adamem tworzy zgrany duet, zarówno w życiu, jak i w pracy. Wspólnie prowadzą pracownię z wieloletnim stażem HOLA Design, która działa na rynku krajowym i zagranicznym, jest także członkiem i partnerem licznych międzynarodowych stowarzyszeń branżowych.

Projekt wnętrza - Monika i Adam Bronikowscy / Photo: Yassen Hristov. Stylizacja: Olga Strużyna-Mazurkiewicz Projekt wnętrza - Monika i Adam Bronikowscy / Photo: Yassen Hristov. Stylizacja: Olga Strużyna-Mazurkiewicz

W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiają satysfakcję klientów i do ich oczekiwań dopasowują prezentowane pomysły projektowe. Łącząc kreatywne podejście ze zrozumieniem oczekiwań przyszłych użytkowników, dążą do tworzenia wnętrz o prostej, czytelnej formie, przemyślanej funkcjonalności i nowoczesnym stylu.

Piękny apartament inspirowany Japonią. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Zdjęcie: Yassen Hristov. Piękny apartament inspirowany Japonią. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Zdjęcie: Yassen Hristov.

Odnoszą sukcesy w takich  konkursach, jak: Red Dot Design Awards, International Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition czy Dobry Wzór.

 

2. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Grzegorz Goworek

Grzegorz Goworek / archiwum prywatne Grzegorz Goworek / archiwum prywatne

Grzegorz Goworek wspólnie z Agą Kobus prowadzi w Warszawie pracownię Studio.O. organic design. Od 2006 roku projektuje wnętrza, budynki jednorodzinne, krajobraz oraz meble dla marki MUF. Interesuje go człowiek - jego potrzeby, przyzwyczajenia, dążenia w zderzeniu z materią życia codziennego.

Nowoczesne siedlisko, którego największym atutem jest kojący widok rozciągający się z każdego z wnętrz. Projekt i zdjęcie: Aga Kobus i Grzegorz Goworek. Nowoczesne siedlisko, którego największym atutem jest kojący widok rozciągający się z każdego z wnętrz. Projekt i zdjęcie: Aga Kobus i Grzegorz Goworek.

Najlepiej sprawdza się w kompleksowym projektowaniu. Poczynając od projektu domu, idealnej jego lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych powiązań, połączeń krajobrazu okalającego budynek z precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza.

 

3. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Agnieszka Hajdas-Obajtek

Agnieszka Hajdas-Obajtek / archiwum prywatne Agnieszka Hajdas-Obajtek / archiwum prywatne

Agnieszka Hajdas-Obajtek od 2004 orku z powodzeniem prowadzi założoną przez siebie pracownię Arte Dizajn. Ma na swoim koncie liczne projekty wnętrz domów prywatnych i apartamentów oraz przestrzeni biurowych. Reprezentuje własny styl architektoniczny, nie boi się wyzwań i odważnych rozwiązań.

Projekt luksusowej rezydencji o powierzchni ok. 1200 m2. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Zdjęcie: Wojciech Kic Projekt luksusowej rezydencji o powierzchni ok. 1200 m2. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Zdjęcie: Wojciech Kic

Cechuje ją wysoka jakość projektów. Najlepiej czuje się we wnętrzach ekskluzywnych o wysokim standardzie. Dużą wagę przywiązuje do oświetlenia budującego nastrój. Jej ulubiony materiał to drewno, szkło i kamień.

Luksusowy apartament zlokalizowany w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Zdjęcia: Wojciech Kic Luksusowy apartament zlokalizowany w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Zdjęcia: Wojciech Kic

Projektuje wnętrza dla klienta, wsłuchując się w jego potrzeby i oczekiwania.

4. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Anna Koszela

Anna Koszela / archiwum prywatne Anna Koszela / archiwum prywatne

Anna Koszela to architektka wnętrz i projektantka produktu. W 2003 roku założyła autorską pracownię projektową, którą z powodzeniem prowadzi do dziś. Bierze udział w polskich i europejskich konkursach, a za jedną z swoich realizacji „Apartament w chmurach”, zdobyła nagrodę w niezwykle prestiżowym konkursie European Property Awards.

„Apartament w chmurach” na 50. piętrze wieżowca Złota 44 w Warszawie. Projekt: Anna Koszela. Zdjęcie: Hanna Długosz. Stylizacja: Anna Tyślerowicz. „Apartament w chmurach” na 50. piętrze wieżowca Złota 44 w Warszawie. Projekt: Anna Koszela. Zdjęcie: Hanna Długosz. Stylizacja: Anna Tyślerowicz.

Jej zdaniem rolą projektanta wnętrz jest wydobycie z przestrzeni naturalnego piękna, wyeksponowanie detali i zapewnienie optymalnej funkcjonalności. Sama idzie jednak jeszcze o krok dalej, co wyraża się w przewodnim haśle jej pracowni, które brzmi: „Harmonia przeciwieństw”.

Garsoniera architekt Anny Koszeli przy ulicy Różanej na warszawskim Starym Mokotowie. Projekt: Anna Koszela. Zdjęcie: Rafał Lipski. Stylizacja: Barbara Dereń-Marzec. Garsoniera architekt Anny Koszeli przy ulicy Różanej na warszawskim Starym Mokotowie. Projekt: Anna Koszela. Zdjęcie: Rafał Lipski. Stylizacja: Barbara Dereń-Marzec.

 

Architektka dba, aby projekty jej wnętrz były przewrotne, niekiedy zaskakujące. Z dużą swobodą zestawia ze sobą elementy kontrastowe, które jednak spójnie ze sobą współistnieją.

 

5. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Magdalena Miśkiewicz

Magdalena Miskiewicz / archiwum prywatne Magdalena Miskiewicz / archiwum prywatne

Magdalena Miśkiewicz od wielu lat prowadzi studio projektowania wnętrz Miśkiewicz Design. Projektując, nie tylko spełnia indywidualne potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Zabiera ich w podróż, szukając razem stylu, piękna i harmonii.

Warszawskie mieszkanie wokalisty Andrzeja Piasecznego. Projekt: Magdalena Miśkiewicz. Zdjęcie: Łukasz Zandecki Warszawskie mieszkanie wokalisty Andrzeja Piasecznego. Projekt: Magdalena Miśkiewicz. Zdjęcie: Łukasz Zandecki

W projektowaniu stawia na kreatywność, indywidualne podejście i proaktywny kontakt z klientami. Indywidualne podejście zakłada pełne zrozumienie i akceptację różnorodności oczekiwań i potrzeb przyszłych właścicieli.

Wnętrze w stylu glamour. Projekt: Magdalena Miśkiewicz, architekt prowadzący: Gabriela Radwanowska. Zdjęcię: Łukasz Zandecki Wnętrze w stylu glamour. Projekt: Magdalena Miśkiewicz, architekt prowadzący: Gabriela Radwanowska. Zdjęcię: Łukasz Zandecki

Właśnie ta różnorodność jest dla architektki inspiracją do poszukiwania tego jedynego, indywidualnego rozwiązania, wyjątkowego pod względem designu projektu i potrzeb.

SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE: 

6. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Studio Colombe 

Sopocki apartament / Studio Colombe Sopocki apartament / Studio Colombe

Studio Colombe to firma, która zadba o każdy, nawet najmniejszy detal, twojego wnętrz. Oferuje kompleksowe usługi projektowania wnętrz, współpracując ze sprawdzonymi ekipami remontowymi prowadzi nadzór autorski na każdym etapie realizacji.

Tworzy też wyselekcjonowaną ofertę materiałów wykończeniowych takich jak farby czy podłogi poprzez elementy wyposażenia, kuchnie, szafy, drzwi, boazerie po meble wykonywane w naszych pracowniach stolarskich , tapicerskich i ślusarskich. Dbając o detale, projektuje i wykonuje każdy detal wnętrza, inspirując się klasyką i stylem vintage z całego świata. 

Studio Colombe używa głównie naturalnych materiałów, dbając o detale i jakość wykończenia a także charakter wnętrza dopasowany do otoczenia. 

Pracownia otwarta jest nie tylko na tworzenie nowych przestrzeni, ale być może przede wszystkim na renowację dawnych wnętrz. Sprowadza antyczne meble z Francji, które poddaje renowacji i konserwacji. Dopiera detale wnętrz odpowiednie do danej epoki. Pomaga również w wyborze obrazów i rzeźb tak, aby razem z wnętrzem tworzyły spójną całość.

Apartament w Sopocie / Studio Colombe Apartament w Sopocie / Studio Colombe

Oto jedno z wnętrz, które Studio Colombe zaprojektowało w Sopocie dla pewnej pisarki. 

7. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Dr hab. Jan Sikora

Jan Sikora / archiwum prywatne Jan Sikora / archiwum prywatne

Dr hab. Jan Sikora to znany architekt wnętrz, założyciel pracowni Sikora Wnętrza, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie kieruje Katedrą Architektury Przestrzeni Kulturowych. Jest laureatem Nagrody Architektonicznej Polityki, Bryły Roku i międzynarodowej nagrody Library Interior Design Award.

Adaptacja na loft starej kuźni w Fabryce Pomp w Lesznie. Projekt: Jan Sikora. Zdjęcie: Tom Kurek Adaptacja na loft starej kuźni w Fabryce Pomp w Lesznie. Projekt: Jan Sikora. Zdjęcie: Tom Kurek

 

Jego pracownia ma w swoim dorobku kilkadziesiąt zrealizowanych projektów z zakresu architektury wnętrz i wzornictwa, w tym wnętrza obiektów użyteczności publicznej oraz wnętrza prywatne w Polsce oraz w Szwecji.

Projekt apartamentu na Wyspie Spichrzów łączy klimat nadmorskiego kurortu z niezwykłą przeszłością Gdańska. Projekt: Jan Sikora. Zdjęcie: Tom Kurek Projekt apartamentu na Wyspie Spichrzów łączy klimat nadmorskiego kurortu z niezwykłą przeszłością Gdańska. Projekt: Jan Sikora. Zdjęcie: Tom Kurek

Projektowanie i realizacja wnętrz to jego pasja od wielu lat. Niezależnie czy jest to rewitalizacja dworca, dom prywatny, restauracja, mieszkanie, sklep czy butik – lubi podejmować wyzwania i działać w przestrzeni.

8. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Anna Maria Sokołowska

Anna Maria Sokołowska / archiwum prywatne Anna Maria Sokołowska / archiwum prywatne

Architekturą wnętrz Anna Maria Sokołowska zajmuje się od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała, pracując w trójmiejskich biurach architektonicznych. Od 2006 roku właścicielka Pracowni Projektowej Dragon Art, która w 2016 roku zmieniła nazwę na Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz. Laureatka wielu konkursów z zakresu architektury wnętrz, również na arenie międzynarodowej. Prowadzi wykłady i warsztaty z tematyki związanej z projektowaniem wnętrz.

Francuski styl w polskiej kamienicy. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Zdjęcia: Fotomohito. Francuski styl w polskiej kamienicy. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Zdjęcia: Fotomohito.

Architekt z powołania, z pasji i życiowej miłości do architektury, pięknego designu i funkcjonalnych rozwiązań. Uwielbia prostotę i funkcjonalność. Inspiracji szuka w architekturze modernistycznej i skandynawskim designie.

 

9. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Roland Stańczyk
Roland Stańczyk / archiwum prywatne Roland Stańczyk / archiwum prywatne

Roland Stańczyk od 1999 r. jest właścicielem RS Studio Projektowe i współzałożycielem Stowarzyszenia Architektów Wnętrz RP. Tworzy m.in. projekty wnętrz rezydencji oraz apartamentów mieszkalnych na terenie Polski, ale także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Luksusowy apartament w sercu Warszawy. Projekt: Roland Stańczyk. Zdjęcia: Hanna Długosz Luksusowy apartament w sercu Warszawy. Projekt: Roland Stańczyk. Zdjęcia: Hanna Długosz

W portfolio pracowni znajduje się wiele projektów wnętrz obiektów użyteczności publicznej: sklepów, biur i restauracji. Architekt zajmuje się także projektowaniem mebli, popartym fachową wiedzą z zakresu stolarstwa, kamieniarstwa i ślusarstwa. Doświadczenie oraz znajomość światowych trendów zostają kreatywnie przełożone na język form sfinalizowanych przez niego realizacji.

10. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Dorota Kuć i Karina Snuszka

Dorota Kuć i Karina Snuszka / archiwum prywatne Dorota Kuć i Karina Snuszka / archiwum prywatne

Dorota Kuć i Karina Snuszka ukończyły Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, a także studiowały na Politecnico di Milano i Universita di Perugia. Od 10 lat prowadzą w Warszawie autorskie studio architektoniczne Mood Works, które specjalizuje się w projektach wnętrz dla klientów indywidualnych i komercyjnych.

W portfolio Mood Works znajdują się projekty wnętrz w najbardziej prestiżowych lokalizacjach rezydencjalnych w Polsce i zagranicą, a także wnętrza flagowych butików wiodących polskich projektantów mody ostatniej dekady.

MoodWorks / materiały prasowe MoodWorks / materiały prasowe

Karina Snuszka i Dorota Kuć szczególnie cenią sobie doświadczenie zdobyte przy okazji projektów niekomercyjnych lub pro bono, do których należą projekt koncepcji wystawy głównej Muzeum Warszawy z 2015 roku, za który otrzymały wyróżnienie czy projekt aranżacji wystawy mobilnej - Nienormatywnej Wystawy Dizajnu „Błądzić jest rzeczą” z lat 2013-2014, organizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych.

MoodWorks / materiały prasowe MoodWorks / materiały prasowe

Ulubionym motywem architektek jest sztuka, która często stanowi dla nich punkt wyjścia w procesie tworzenia projektu.