1. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Monika i Adam Bronikowscy

Monika wraz z mężem Adamem tworzy zgrany duet, zarówno w życiu, jak i w pracy. Wspólnie prowadzą pracownię z wieloletnim stażem HOLA Design, która działa na rynku krajowym i zagranicznym, jest także członkiem i partnerem licznych międzynarodowych stowarzyszeń branżowych.

W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiają satysfakcję klientów i do ich oczekiwań dopasowują prezentowane pomysły projektowe. Łącząc kreatywne podejście ze zrozumieniem oczekiwań przyszłych użytkowników, dążą do tworzenia wnętrz o prostej, czytelnej formie, przemyślanej funkcjonalności i nowoczesnym stylu.

Odnoszą sukcesy w takich konkursach, jak: Red Dot Design Awards, International Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition czy Dobry Wzór.
Polecamy
2. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Grzegorz Goworek

Grzegorz Goworek wspólnie z Agą Kobus prowadzi w Warszawie pracownię Studio.O. organic design. Od 2006 roku projektuje wnętrza, budynki jednorodzinne, krajobraz oraz meble dla marki MUF. Interesuje go człowiek - jego potrzeby, przyzwyczajenia, dążenia w zderzeniu z materią życia codziennego.

Najlepiej sprawdza się w kompleksowym projektowaniu. Poczynając od projektu domu, idealnej jego lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych powiązań, połączeń krajobrazu okalającego budynek z precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza.
Polecamy
3. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Agnieszka Hajdas-Obajtek

Agnieszka Hajdas-Obajtek od 2004 orku z powodzeniem prowadzi założoną przez siebie pracownię Arte Dizajn. Ma na swoim koncie liczne projekty wnętrz domów prywatnych i apartamentów oraz przestrzeni biurowych. Reprezentuje własny styl architektoniczny, nie boi się wyzwań i odważnych rozwiązań.

Cechuje ją wysoka jakość projektów. Najlepiej czuje się we wnętrzach ekskluzywnych o wysokim standardzie. Dużą wagę przywiązuje do oświetlenia budującego nastrój. Jej ulubiony materiał to drewno, szkło i kamień.

Projektuje wnętrza dla klienta, wsłuchując się w jego potrzeby i oczekiwania.
4. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Anna Koszela

Anna Koszela to architektka wnętrz i projektantka produktu. W 2003 roku założyła autorską pracownię projektową, którą z powodzeniem prowadzi do dziś. Bierze udział w polskich i europejskich konkursach, a za jedną z swoich realizacji „Apartament w chmurach”, zdobyła nagrodę w niezwykle prestiżowym konkursie European Property Awards.

Jej zdaniem rolą projektanta wnętrz jest wydobycie z przestrzeni naturalnego piękna, wyeksponowanie detali i zapewnienie optymalnej funkcjonalności. Sama idzie jednak jeszcze o krok dalej, co wyraża się w przewodnim haśle jej pracowni, które brzmi: „Harmonia przeciwieństw”.
Garsoniera architekt Anny Koszeli przy ulicy Różanej na warszawskim Starym Mokotowie. Projekt: Anna Koszela. Zdjęcie: Rafał Lipski. Stylizacja: Barbara Dereń-Marzec.
Architektka dba, aby projekty jej wnętrz były przewrotne, niekiedy zaskakujące. Z dużą swobodą zestawia ze sobą elementy kontrastowe, które jednak spójnie ze sobą współistnieją.
Polecamy
5. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Magdalena Miśkiewicz

Magdalena Miśkiewicz od wielu lat prowadzi studio projektowania wnętrz Miśkiewicz Design. Projektując, nie tylko spełnia indywidualne potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Zabiera ich w podróż, szukając razem stylu, piękna i harmonii.
Warszawskie mieszkanie wokalisty Andrzeja Piasecznego. Projekt: Magdalena Miśkiewicz. Zdjęcie: Łukasz Zandecki
W projektowaniu stawia na kreatywność, indywidualne podejście i proaktywny kontakt z klientami. Indywidualne podejście zakłada pełne zrozumienie i akceptację różnorodności oczekiwań i potrzeb przyszłych właścicieli.

Właśnie ta różnorodność jest dla architektki inspiracją do poszukiwania tego jedynego, indywidualnego rozwiązania, wyjątkowego pod względem designu projektu i potrzeb.
SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE:
6. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Studio Colombe

Studio Colombe to firma, która zadba o każdy, nawet najmniejszy detal, twojego wnętrz. Oferuje kompleksowe usługi projektowania wnętrz, współpracując ze sprawdzonymi ekipami remontowymi prowadzi nadzór autorski na każdym etapie realizacji.
Tworzy też wyselekcjonowaną ofertę materiałów wykończeniowych takich jak farby czy podłogi poprzez elementy wyposażenia, kuchnie, szafy, drzwi, boazerie po meble wykonywane w naszych pracowniach stolarskich , tapicerskich i ślusarskich. Dbając o detale, projektuje i wykonuje każdy detal wnętrza, inspirując się klasyką i stylem vintage z całego świata.
Studio Colombe używa głównie naturalnych materiałów, dbając o detale i jakość wykończenia a także charakter wnętrza dopasowany do otoczenia.
Pracownia otwarta jest nie tylko na tworzenie nowych przestrzeni, ale być może przede wszystkim na renowację dawnych wnętrz. Sprowadza antyczne meble z Francji, które poddaje renowacji i konserwacji. Dopiera detale wnętrz odpowiednie do danej epoki. Pomaga również w wyborze obrazów i rzeźb tak, aby razem z wnętrzem tworzyły spójną całość.

Oto jedno z wnętrz, które Studio Colombe zaprojektowało w Sopocie dla pewnej pisarki.
Polecamy
7. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Dr hab. Jan Sikora

Dr hab. Jan Sikora to znany architekt wnętrz, założyciel pracowni Sikora Wnętrza, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie kieruje Katedrą Architektury Przestrzeni Kulturowych. Jest laureatem Nagrody Architektonicznej Polityki, Bryły Roku i międzynarodowej nagrody Library Interior Design Award.

Jego pracownia ma w swoim dorobku kilkadziesiąt zrealizowanych projektów z zakresu architektury wnętrz i wzornictwa, w tym wnętrza obiektów użyteczności publicznej oraz wnętrza prywatne w Polsce oraz w Szwecji.

Projektowanie i realizacja wnętrz to jego pasja od wielu lat. Niezależnie czy jest to rewitalizacja dworca, dom prywatny, restauracja, mieszkanie, sklep czy butik – lubi podejmować wyzwania i działać w przestrzeni.
8. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Anna Maria Sokołowska

Architekturą wnętrz Anna Maria Sokołowska zajmuje się od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała, pracując w trójmiejskich biurach architektonicznych. Od 2006 roku właścicielka Pracowni Projektowej Dragon Art, która w 2016 roku zmieniła nazwę na Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz. Laureatka wielu konkursów z zakresu architektury wnętrz, również na arenie międzynarodowej. Prowadzi wykłady i warsztaty z tematyki związanej z projektowaniem wnętrz.
Francuski styl w polskiej kamienicy. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Zdjęcia: Fotomohito.
Architekt z powołania, z pasji i życiowej miłości do architektury, pięknego designu i funkcjonalnych rozwiązań. Uwielbia prostotę i funkcjonalność. Inspiracji szuka w architekturze modernistycznej i skandynawskim designie.
9. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Roland Stańczyk
Roland Stańczyk / archiwum prywatne

Roland Stańczyk od 1999 r. jest właścicielem RS Studio Projektowe i współzałożycielem Stowarzyszenia Architektów Wnętrz RP. Tworzy m.in. projekty wnętrz rezydencji oraz apartamentów mieszkalnych na terenie Polski, ale także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W portfolio pracowni znajduje się wiele projektów wnętrz obiektów użyteczności publicznej: sklepów, biur i restauracji. Architekt zajmuje się także projektowaniem mebli, popartym fachową wiedzą z zakresu stolarstwa, kamieniarstwa i ślusarstwa. Doświadczenie oraz znajomość światowych trendów zostają kreatywnie przełożone na język form sfinalizowanych przez niego realizacji.
10. ZDOLNI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ: Dorota Kuć i Karina Snuszka

Dorota Kuć i Karina Snuszka ukończyły Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, a także studiowały na Politecnico di Milano i Universita di Perugia. Od 10 lat prowadzą w Warszawie autorskie studio architektoniczne Mood Works, które specjalizuje się w projektach wnętrz dla klientów indywidualnych i komercyjnych.
W portfolio Mood Works znajdują się projekty wnętrz w najbardziej prestiżowych lokalizacjach rezydencjalnych w Polsce i zagranicą, a także wnętrza flagowych butików wiodących polskich projektantów mody ostatniej dekady.

Karina Snuszka i Dorota Kuć szczególnie cenią sobie doświadczenie zdobyte przy okazji projektów niekomercyjnych lub pro bono, do których należą projekt koncepcji wystawy głównej Muzeum Warszawy z 2015 roku, za który otrzymały wyróżnienie czy projekt aranżacji wystawy mobilnej - Nienormatywnej Wystawy Dizajnu „Błądzić jest rzeczą” z lat 2013-2014, organizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych.

Ulubionym motywem architektek jest sztuka, która często stanowi dla nich punkt wyjścia w procesie tworzenia projektu.