Złoty zegarek Elvisa Presleya trafił na sprzedaż

Zaprojektowany przez szwajcarskiego producenta luksusowych zegarków Ebel, 14-karatowy zegarek z żółtego złota należał przed laty do samego Elvisa Presleya!

Reklama

Zegarek posiada ciekawy, "postrzępiony" pasek, ramkę inkrustowaną z 26 okrągłymi, białymi diamentami i przeplatający się łańcuch. Na tarczy natomiast w ramach kontrastu pojawiają się niebieskie wskazówki. 

Podobno niegdyś Elvis Presley miał podarować go swojemu bliskiemu przyjacielowi J.D Sumnerowi. Kazał nawet wygrawerować na opasce specjalną wiadomość” "Od Elvisa dla J.D. Sumnera, 1974". Uważa się, że może być to najbardziej ekstrawagancki przedmiot, jaki kiedykolwiek komukolwiek podarował.

 

Luksusowy zegarek vintage Ebel - rarytas dla kolekcjonerów 

- W latach 80. JD Sumner sprzedał całą swoją biżuterię i pamiątki po Elvisie. Trafiły w ręce ówczesnego właściciela Stamps Quartet, Mike'a Moona, zagorzałego fana i kolekcjonera Elvisa. Po śmierci Elvisa w 1977 r. Sumner zachęcił Moona do otwarcia pierwszego Muzeum Elvisa w Pigeon Forge w stanie Tennesse. Tak też zrobił w 1979 r. Ten zegarek pozostał w kolekcji muzeum do 2018 r., a następnie został sprzedany prywatnemu kolekcjonerowi - powiedział właściciel M.S. Rau, Bill Rau w rozmowie z Robb Report.

Sklep z antykami M.S. Rau w Nowym Orleanie natknął się na zegarek w 2000 roku po tym, jak dwukrotnie zmienił właściciela.

MS Rau MS Rau

 

Wysadzany diamentami kolekcjonerski rarytas jest w doskonałym stanie nawet po tylu latach. Jest oczywiście opatrzony certyfikatem autentyczności i fotografią Elvisa Presleya, dumnie noszącego go na nadgarstku. Jego aktualna cena to  495 tys. dolarów.