Najlepiej opłacani aktorzy i aktorki w 2022 roku

Ten rok przyniósł nam mnóstwo gorących premier – a wiele z nich wciąż jeszcze przed nami. Mimo wszystko, już teraz z pełną świadomością można wyróżnić role, które totalnie zdominowały wielki świat kina. Kto pojawił się na liście najlepiej opłacanych aktorów i aktorek 2022? Sprawdźmy!

Reklama

1. Tom Cruise – ponad 100 mln dolarów

Tom Cruise Tom Cruise

Chyba nikt z nas nie jest zaskoczony informacją, że „Top Gun: Maverick” jest uważany za największy sukces filmowy ostatnich miesięcy. Tom Cruise po raz kolejny rozkochał w sobie widownię i… nieźle na tym zarobił.

Szacuje się, że dzięki sequelowi do jego kieszeni wpadło ponad 100 milionów dolarów! To ogromna suma, biorąc pod uwagę fakt, że na start dostał ok. 12,5 miliona dolarów.

Ale co tu wiele mówić – sam „Top Gun: Maverick” w ciągu kilku miesięcy zarobił na świecie 1,3 mld dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem tego roku!

2. Daniel Craig – 100 mln dolarów

Postać Daniela Craiga automatycznie kojarzy się z rolą Jamesa Bonda, ale jego tegoroczne zarobki wcale nie są zasługą jednego z filmów o Agencie 007. Okazuje się, że źródłem tego sukcesu jest produkcja „Na Noże” z 2019 roku, która w mgnieniu oka stała się kinowym ulubieńcem ludzi z całego świata!

Co więcej, film okazał się na tyle oglądalny, że Netflix postanowił nabyć prawa do stworzenia aż dwóch sequeli. Już wkrótce Daniel Craig zagra w "Glass Onion: a Knives Out Mystery" Za rolę zapłacono mu 100 milionów dolarów!

3. Will Smith – 35 mln dolarów

Will Smith / kadr z filmu Will Smith / kadr z filmu

Choć mogłoby się wydawać, że oscarowy incydent Willa Smitha bardzo odbije się na jego karierze, wszystko wskazuje na to, że wcale nie jest tak źle. Aktor otrzyma 35 milionów dolarów za angaż do filmu „Emancypacja”, który swoją premierę będzie miał na Apple TV+ w 2023 roku.

 

4. Leonardo DiCaprio i Brad Pitt – po 30 mln dolarów

Leonardo DiCaprio i Brad Pitt / kadr z filmu Leonardo DiCaprio i Brad Pitt / kadr z filmu

Na czwartym miejscu plasuje się wielki duet z „Pewnego razu…w Hollywood” - Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Tym razem jednak aktorzy zagrają w dwóch różnych produkcjach – choć każdy z nich otrzymał po 30 mln dolarów.

Brad Pitt przygotowuje się właśnie do tajemniczej roli u boku Lewisa Hamiltona w filmie wyprodukowanym przez Apple. Tytuł ani inne szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że fabuła skupi się na Formule 1.

Leonardo DiCaprio natomiast zagra rolę przestępcy w filmie „Killers of the Flower Moon” u boku Roberta De Niro.

5. Dwayne „The Rock” Johnson – 22,5 mln dolarów

Tym razem Dwayne „The Rock” Johnson zaskoczy nas rolą w filmie z serii DC Extended Universe – „Black Adam”. Za angaż w produkcji otrzymał 22,5 mln dolarów, choć szacuje się, że to dopiero początek – październikowa premiera może okazać się zwiastunem ogromnego sukcesu.

6. Joaquin Phoenix – 20 mln dolarów

Jaquin Phoenix / kadr z filmu Jaquin Phoenix / kadr z filmu

Jaquin Phoenix w "Joker: Folie a deux" zarobi w tym roku 20 mln dolarów. To właśnie jego rola budzi najwięcej emocji wśród widzów, choć lista aktorów, którzy zarobią tę samą sumę,  jest znacznie dłuższa.

Wśród nich można wymienić chociażby Willa Ferrella, Ryana Reynoldsa, Denzela Washingtona i Chrisa Hemswortha.

 

7. Jason Mamoa – 17 mln dolarów

Aquaman / kadr z filmu Aquaman / kadr z filmu

Jason Mamoa zgarnął 17 mln dolarów za rolę Aquamana w nadchodzącym filmie DC "Aquaman and the Lost Kingdom". Produkcja wejdzie na ekrany już w 2023 roku i jeśli okaże się tak dobra, jak głośna, możemy spodziewać się, że zajmie na liście wyższe miejsce.

8. Chris Pine – 13 mln dolarów

Chris Pine - James T.Kirk / kadr z filmu Chris Pine - James T.Kirk / kadr z filmu

To już oficjalne! Chris Pine zgodził się na ponowny angaż do roli kapitana Jamesa T. Kirka w „Star Trek 4”. Przekonanie go do tego kosztowało produkcję sporo, bo 13 milionów dolarów, ale premiera prawdopodobnie okaże się godnym wynagrodzeniem tego poświęcenia.

9. Steve Carell – 12,5 mln dolarów

Minionki: Wejście Gru / kadr z filmu Minionki: Wejście Gru / kadr z filmu

Steve Carell stał się wielką gwiazdą prequela „Minionki: Wejście Gru”, który niedawno ukazał się w kinach i w mgnieniu oka zdobył serca widzów – nie tylko tych najmłodszych.

Aktor udziela głosu 11-letniemu Gru, który już jako dziecko ma niecne plany na to, jak zostać złoczyńcą. Za rolę dostał 12,5 milionów dolarów. 

 

10. Margot Robbie i Ryan Gosling – po 12,5 mln dolarów

Margot Robbie i Ryan Gosling Margot Robbie i Ryan Gosling

Margot Robbie i Ryan Gosling zagrają rolę Barbie i Kena w nowym filmie „Barbie”, którego premiera została zaplanowana na lipiec 2023.

Para aktorów dostała za rolę po 12,5 miliona dolarów, choć warto zwrócić uwagę na to, że Margot Robbie jest jedyną kobietą w naszym rankingu.