Zara - rosyjska piosenkarka wspiera działania Putina

Zarifa Paszajewna Mgojan, czyli Zara, to jedna z najsłynniejszych piosenkarek w całej Rosji. Kilka dni temu Zara odwiedziła żołnierzy w szpitalu wojskowym Mandryk. To właśnie w nim przebywa aktualnie część rannych członków armii rosyjskiej, którzy wrócili z frontu. 

Reklama

- Mamy przed sobą trudną drogę, ale wszystko będzie dobrze dzięki wam – dzielnym i mężnym wojownikom, którzy nas chronią. Dziękuję bardzo! - powiedziała Zara podczas spotkania z żołnierzami.

Artystka zaznaczyła także, że wsparcie dla armii rosyjskiej to obowiązek każdego obywatela, a przede wszystkim każdego celebryty.

- To jest inicjatywa osobista, to jest obowiązek obywatelski, obowiązek każdego artysty. Nasz zawód nie polega na tym, żeby śpiewać tylko w sprzyjających warunkach. Powinniśmy śpiewać wszędzie – to jest nasz zawód – zaapelowała Zara podczas spotkania z rosyjskimi mediami.

Spotkania żołnierzy z rosyjskimi artystami zainicjował Główny Departament Wojskowo-Polityczny Sił Zbrojnych Rosji.

 

Zara i jej powiązania z władzami Kremla 

Zara od lat utrzymuje przyjazne stosunki z władzami Kremla. Zaledwie cztery lata temu, w 2018 roku, została mianowana przez Władimira Putina mężem zaufania. To odznaczenie wprawiło ją w ogromną dumę.

- Prezydent aktywnie chroni nasz kraj przed międzynarodowym terroryzmem – mówiła Zara podczas konferencji prasowej w 2018 roku.

Jak widzimy, jej podejście do polityki Kremla pozostało bez zmian i nawet niepokojące doniesienia z Ukrainy nie zdołały tego zmienić. Dzięki takim osobom, jak Zara, kłamliwa propaganda Kremla ma się wciąż dobrze, ogłupiając miliony Rosjan kremlowską papką.