Polski film „Za duży na bajki” hitem Netflixa

Polska produkcja po raz kolejny robi spore zamieszanie na stronie Netflixa! Tym razem chodzi o naprawdę doskonałe kino młodzieżowe. „Za duży na bajki” w reżyserii Kristoffera Rusa w ciągu zaledwie tygodnia stał się totalnym faworytem użytkowników platformy, choć nie jest to typowy przedstawiciel „lekkiego” kina z humorem... 

Reklama

Film „Za duży na bajki” trafił na Netflixa 18 lipca, a do 24 lipca subskrybenci oglądali go przez niemal 11 milionów godzin - tym samym stał się jednym z najpopularniejszych tytułów nieanglojęzycznych platformy!

Najczęściej wyświetlali go użytkownicy m.in. z Polski, Argentyny, Brazylii, Paragwaju, Chorwacji, Islandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Portugalii.

I trudno się temu dziwić. Krytycy uważają, że „Za duży na bajki” to doskonały przykład kina familijnego, które skupia w sobie znacznie więcej wartości niż głupkowate poczucie humoru.

Polski film na Netflixie Polski film na Netflixie

„Za duży na bajki” – o czym jest film?

11-letni Waldi uwielbia e- sport i… nieróbstwo. Do tej pory wszystko robiła za niego mama, wiadomo. Jego rajski świat lenistwa pewnego dnia wywraca się jednak do góry nogami, gdy rolę opiekunki przejmuje ekscentryczna i surowa ciotka.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się fabuła filmu „Za duży na bajki”. I choć na pierwszy rzut oka historia brzmi dość prosto, w rzeczywistości to jedna z niewielu pozycji, którą warto polecić na Netflixie  zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym! 

„Za duży na bajki” to film, który doskonale wpisuje się w założenie „uczyć, bawiąc”. Łączy przyjazną atmosferę z inteligentnym przesłaniem, a ponadto zapewnia przyjemność oglądania widzom w każdym wieku.

 

"Za duży na bajki" - kto gra w filmie? 

Zresztą już sama obsada brzmi zachęcająco. W "Za duży na bajki" zobaczymy m.in. Macieja Karasia, Dorotę Kolak, Karolinę Gruszkę, Andrzeja Grabowskiego czy Amelię Fijałkowską. 

A co wy myślicie o tym filmie? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go zobaczyć, zerknijcie na zwiastun – OSTRZEGAMY, jest świetny!