Polsat zrealizuje polską wersję „Sługi Narodu”

Wybuch wojny w Ukrainie w znaczny sposób zmienił profil naszych zainteresowań – także pod kątem wyboru seriali. Na szczycie najpopularniejszych znajduje się aktualnie ukraińska produkcja „Sługa Narodu” z Wołodymyrem Zełenskim w roli głównej.

Reklama

Już na początku marca Netflix zapowiedział, że pierwszy sezon „Sługi Narodu” powróci do oferty dla amerykańskich użytkowników. W ślad za serwisem poszły liczne stacje telewizyjne, które masowo wykupują prawa do emisji serialu. Telewizja Polsat nie ograniczyła się jednak jedynie do wyemitowania „Sługi Narodu”.

Niedawno stacja Polsat ogłosiła, że wykupiła prawa do polskiej realizacji „Sługi Narodu”. W jakie formie powstanie serial? Trudno powiedzieć. Póki co żadne szczegóły nie są znane, ale możemy się domyślać, że również będzie polityczną satyrą. 

Ale dlaczego właściwie „Sługa Narodu” tak naprawdę stał się wielkim hitem? Nie chodzi jedynie o sam angaż Wołodymyra Zełenskiego...

 

„Sługa Narodu” – ukraiński serial i nieoczywiste proroctwo

Zdaniem ekspertów od Public Relations rola Wołodymyra Zełenskiego w „Słudze Narodu” była najlepszym chwytem wyborczym. Czy zamierzonym? Nikt temu nie zaprzeczył, ale właściwie nie wiadomo, czy prezydent Ukrainy już wtedy zdecydował się na start w wyborach.

Na czym mogła polegać wyborcza manipulacja? „Sługa Narodu” to ukraiński serial opowiadający o nieoczywistych losach pewnego nauczyciela historii, który bez większego doświadczenia został prezydentem Ukrainy. Jak widzimy, historia jest bardzo podobna do rzeczywistości.

Zaledwie dwa lata po powstaniu serialu współpracownicy Wołodymyra Zełenskiego zarejestrowali partię o nazwie… „Sługa Narodu”!

Niezależnie jednak od okoliczności, Ukraińcy dokonali wyboru, który z perspektywy czasu wydaje się być słuszny. Dziś prezydent Wołodymyr Zełenski stał się ucieleśnieniem najlepszych cech przywódcy XXI wieku, a jego przemowy wojenne wkrótce zostaną wydane w formie specjalnego zbioru „Wołodymyr Zełenski. Dla Ukrainy”.

Przy okazji, jak sądzicie, kto mógłby wcielić się w postać polskiego "Sługi Narodu"?