Jak donosi magazyn „Hollywood Reporter” Will Smith osobiście wypisał i wręczył dodatkowe czeki obsadzie filmu „King Richard: zwycięska rodzina”, po tym jak wytwórnia Warner Bros. zmieniła formułę premiery produkcji.

Reklama

Will Smith dzieli się wypłatą za film 

Pierwotnie film miał pojawić się najpierw w kinach, a dopiero później na platformie HBO Max. Studio w ostatniej chwili zmieniło jednak strategię i postanowiło wypuścić film symultanicznie do kin i do serwisu. W tej sytuacji obsada, której wypłaty uzależnione są od wpływów z biletów, poniosłaby spore straty finansowe.

Dlatego też Will Smith, który za główną rolę Richarda Williamsa, ojca legendarnych tenisistek Venus i Sereny, otrzymał od Warnera 40 milionów dolarów, postanowił wypłacić reszcie aktorów bonusy z własnej kieszeni, by zrekompensować ich straty. Czeki otrzymały Saniyya Sidney i Demi Singleton, które u boku Smitha zagrały Venus i Serenę, oraz pozostali aktorzy m.in. Jon Bernthal, Aunjanue Ellis i Tony Goldwyn.

Ten ostatni potwierdził wielkoduszny gest Smitha w wywiadzie z „Acces Hollywood”: – Robię to od ponad 30 lat. Nigdy nie pracowałem z nikim tak hojnym jak Will. To wszystko jest prawdą – wyznał aktor.

 

„Jest niesamowicie hojną i słodką osobą”

Współpracę z aktorem wychwala także reszta obsady filmu.

Bycie z nim na planie było wspaniałym doświadczeniem. Dbał o to, aby wszyscy czuli się komfortowo i bezpiecznie i świetnie się bawilito nigdy nie były nudne chwile, nigdy – mówiły Sidney i Singleton o współpracy ze Smithem.

Upewniał się, że wszyscy czują się uwzględnieni i kochani. Ma takie wielkie serce.

Słowa młodych aktorek potwierdza także 17-letnia Layla Crawford, która w filmie „King Richard” grała niewielką rolę Lyndrei Price. Aktorka wspomina, że Smith był niezwykle hojny dla reszty obsady nie tylko po zakończeniu zdjęć, ale przez cały czas trwania prac nad produkcją.

Często dawał nam różne prezenty: aparaty Polaroid i różne smakołyki. Jest po prostu niesamowicie hojną i słodką osobą. Dał nam też iPhone'y 12 Pro Max zapakowane w pudełka prezentowe. Rozerwaliśmy je i zaczęliśmy płakać. To był najlepszy prezent, Will Smith jest błogosławieństwem, nauczyłam się tak wiele pracując z nim.

„King Richard: zwycięska rodzina” – szczegóły i data premiery filmu

Film „King Richard” to filmowa biografia Richarda Williamsa, ojca i trenera wybitnych tenisistek Sereny i Venus, którego upór i determinacja doprowadziły do sportowego sukcesu jego córek. Wielu krytyków już w tym momencie uważa, że Smith otrzyma za swoją rolę pierwszego w karierze Oscara, a sam film jest kolejnym poważnym kandydatem do zgarnięcia kilku statuetek.

Film „King Richard: zwycięska rodzina” z Willem Smithem w roli głównej będzie mieć swoją premierę 19 listopada w USA i 3 grudnia w Polsce.