„Wikingowie: Walhalla 2” - co wiemy o premierze Netflixa? 

Po zakończeniu pierwszego sezonu „Wikingów” wielu z nas miało wrażenie, że pożegnało się z produkcją na zawsze. Niespodziewanie jednak twórca serialu – Michael Hrist – przekazał pałeczkę Jebowi Stuartowi, aby ten pozwolił fanom dowiedzieć się, co było dalej. Mówiąc „co było dalej”, mamy na myśli aż 100 lat później!

Reklama

„Wikingowie: Walhalla 2” pojawił się na Netflixie już 12 stycznia 2023 roku. Akcja rozgrywa się 100 lat po wydarzeniach, które mogliśmy oglądać w pierwszym sezonie.

Kierując się nową krwią i jednocześnie kontynuując polityczne i żądne władzy narracje, kontynuacja przedstawia nam księcia Norwegii Harolda oraz rodzącego się bohatera Leifa Erikssona.

To właśnie oni, choć początkowo skłóceni, jednoczą się, aby raz na zawsze odmienić losy Wikingów. Jak zatem potoczy się ich historia?

 

„Wikingowie: Walhalla 2 ” – fabuła

W jakich przygodach spotykają się Leif Eriksson, Harald Sigurdsson i Freydís EiríksdóttirSezon drugi „Wikingów: Walhalla 2” zastaje naszych bohaterów wkrótce po tragicznym upadku Kattegat, wydarzeniu, które zrujnowało ich marzenia i zmieniło ich przeznaczenie. Stając się nagle uciekinierami w Skandynawii, bohaterowie są zmuszeni sprawdzić swoje ambicje i odwagę w świecie poza znajomymi fiordami... 

W rozmowie z serwisem Netflix,  producent Jeb Stuart stwierdził, że Harald i Leif będą podróżować w dół Dniepru, w przygodzie, którą opisuje jako podobną do „Thelmy i Louise”, podczas gdy Freydís udają się do bałtyckiego świata Pomorza.

Scenarzysta obiecał również, że nasi bohaterowie przemierzą ogromne trasy, napotykając po drodze całkiem sporo interesujących postaci. Brzmi ciekawie prawda? Zwłaszcza że jedną z nich będzie Marcin Dorociński – a raczej Jarosław Mądry.

 

Marcin Dorociński w „Wikingowie: Walhalla 2” – kogo gra?

Marcin Dorociński wciela się w rolę księcia Rusi Kijowskiej Jarosława Mądrego, który stanie się jednym z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów. I nie jest to kwestia przypadku, bo za taką, a nie inną etykietkę odpowiada sam Netflix.

W jednej z zapowiedzi drugiego sezonu „Wikingów” platforma nazwała Jarosława Mądrego „władcą północnej Rosji”. Biorąc pod uwagę okoliczności wojny w Ukrainie, spotkało się to z ogromną negacją subskrybentów.

Ostatecznie Netflix usunął tę część zajawki, zapewniając, że mimo szkodliwej pomyłki, serial opiera się na historycznych faktach.

Co więcej możemy powiedzieć o roli Marcina Dorocińskiego? O tym nie wypada czytać, to trzeba zobaczyć! Możemy zapewnić jednak, że z pewnością będziecie bardzo dumni z jego zaangażowania w rolę.

 

„Wikingowie: Walhalla 2” – obsada

Jeśli chodzi o obsadę „Wikingowie: Walhalla 2”, zapewniamy, że Leo Suter i Sam Corlett powrócą, by siać spustoszenie wśród swoich wrogów jako książę Harald i Leif Erikson. Potowarzyszy im także Frida Gustavsson jako Freydís Eiríksdóttir.

Oprócz tej utalentowanej trójki, w serialu zobaczymy m.in:  Jóhannes Haukur Jóhannesson, Caroline Henderson, Pollyannę McIntosh, Bradleya Freegarda, Davida Oakesa czy Lujzę Richter.

 

„Wikingowie: Walhalla 2” gdzie oglądać? 

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, „Wikingowie: Walhalla 2” możemy już oglądać od 12 stycznia 2023. To właśnie tego dnia na Netflix wleciało osiem nowych odcinków trwających od 43 do 49 minut.

A jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto zagłębiać się w kontynuację historii, podrzucamy zwiastun. Musimy przyznać, że robi wrażenie!