The Rolling Stones wracają z nową płytą. Co wiemy o "Hackney Diamonds"?

Na takie wieści czekali wszyscy fani Rock and Rolla! Koniec z plotkami, The Rolling Stones po prawie dwóch dekadach wydają nowy album.

Reklama

6 września 2023 Mick Jagger, Keith Richards i Ron Wood wzięli udział w wydarzeniu w Hackney Empire w Londynie, podczas którego prezenter i aktor Jimmy Fallon przeprowadził z nimi wywiad. Spotkanie było transmitowane na żywo na całym świecie za pośrednictwem YouTube.

"Hackney Diamonds" - kiedy premiera? 

Muzycy potwierdzili, że ich najnowszy album "Hackney Diamonds" ukaże się 20 października 2023. Będzie to pierwsza płyta z premierowym materiałem Stonesów od 18 lat, czyli wydanego w 2005 roku "A Bigger Bang"!

Co prawda po drodze Mick Jagger i spółka wydali "Blue & Lonesome" (2016), ale na to wydawnictwo składały się jedynie covery bluesowych klasyków.

The Rolling Stones i "Angry". Zobacz teledysk!

Podczas spotkania w Londynie zespół zaprezentował teledysk do pierwszego singla z płyty, którym jest utwór "Angry". Wcześniej fani mogli posłuchać fragmentu utworu na specjalnej stronie internetowej.

- Jesteśmy zespołem, wciąż czujemy radochę grając razem w studiu. Granie koncertów jest świetne, ale co innego jest usiąść razem w studiu i przerzucać się pomysłami – mówił podczas spotkania Keith Richards.

Mick Jagger zdradził, że album będzie bardzo eklektyczny i pojawią się na nim także miłosne ballady czy piosenki country.

"Hackney Diamonds" będzie pierwszym wydawnictwem Rolling Stonesów od śmierci Charliego Wattsa. Perkusista, który nagrał prawie każdy utwór z zespołem od jego powstania w 1962 roku, zmarł w 2021 roku. W zeszłym roku zespół koncertował z perkusistą Stevem Jordanem i to jego usłyszymy na najnowszej płycie grupy.

Tytuł "Hackney Diamonds" oznacza po polsku "odłamki szkła", a okładkę do albumu przygotowała animatorka cyfrowa Paulina Almira.

THE ROLLING STONES – „HACKNEY DIAMONDS” – PREMIERA 20 PAŹDZIERNIKA 2023 / materiały prasowe THE ROLLING STONES – „HACKNEY DIAMONDS” – PREMIERA 20 PAŹDZIERNIKA 2023 / materiały prasowe