Serial "Wielka Woda" nowym hitem Netflixa

„Głęboka Woda” już od jakiegoś czasu zapowiadana była jako jeden z najlepszych polskich seriali 2022 roku. Tym bardziej cieszy więc fakt, że polska produkcja doczekała się premiery na Netflixie. Premiera "Wielkiej Wody" 5 października przyciągnęła przed ekrany sporą grupę widzów, a większość z nich bardzo pozytywnie ocenia serial i... czeka na kontynuację. 

Reklama

„Wielka Woda” – o czym jest serial?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, akcja „Wielkiej Wody” została zainspirowana słynną powodzią, która zalała cały Wrocław w lipcu 1997 roku. Dla wielu będzie to zapewne serial historyczny, ale niektórzy z nas z pewnością pamiętają tę sytuację tak, jakby wydarzyła się wczoraj.

W rzeczywistości jednak serial przedstawiany jest jako dramat katastroficzny obejmujący sześć ponad 40-minutowych odcinków powstałych w reżyserii duetu: Bartłomieja Ignaciuka i Jana Holoubka.

Jeszcze zanim przejdziemy do określenia fabuły „Wielkiej Wody”, powinniśmy zaznaczyć, że twórcy od samego początku uczulają na wątki, tematy i historie, które wykorzystano. Są one jedynie zainspirowane wydarzeniami z 1997 roku i nie zawsze pokrywają ze wspomnieniami, które być może pozostały niektórym widzom z tego okresu. 

Zatem, o czym jest "Wielka Woda"? Wrocław, rok 1997. Do miasta zbliża się wielka fala powodziowa. Hydrolożka - Jaśmina Tremer – staje na głowie, aby wymyślić plan ratunku dla miasta. Tymczasem mieszkańcy wsi Kęty buntują się przeciwko zniszczeniu miejscowej tamy. Władze miasta muszą podjąć decyzję, która może zmienić życie całego regionu już na zawsze.

Tak w wielkim skrócie można opowiedzieć akcję „Wielkiej Wody”.  Jednak twórcy zadbali o to, by emocje z odcinka na odcinek nieustannie narastały.

„Wielka Woda” – obsada

Oprócz samej, wciągającej fabuły, na ekranie zobaczymy także wiele gwiazd polskiego kina i nie tylko. W „Wielkiej Wodzie” zagrali: Agnieszka Żulewska (rola główna), Ireneusz Czop, Tomasz Schuchardt, Tomasz Kot, Jerzy Trela, Anna Dymna, Blanka Kot, Marta Nierdkiewicz, Mirosław Kropelnicki czy Lech Dyblik.

 

„Wielka Woda 2” - czy będzie drugi sezon? 

Wystarczył jeden dzień na Netflixie, aby subskrybenci platformy zaczęli zadawać pytania na temat drugiego sezonu „Wielkiej Wody”.

Póki co twórcy nie wypowiedzieli się na ten temat. Finał serialu wskazuje jednak na to, że historia została zakończona – ale czy na dobre?