Nowy magiczny film Netflixa 

„Charlie i Fabryka czekolady”, „Matylda” czy „Jakubek i brzoskwinia olbrzymka” – to tylko kilka z wielu dzieł Roalda Dahla, który na przestrzeni dekad był wielką inspiracją dla twórców filmowych. Teraz po słynne opowiadania pisarza sięga Wes Anderson, który planuje nakręcić „Zdumiewającą historię Henry’ego Sugara” we współpracy z Netflixem.

Reklama

Wes Anderson kręci "Zdumiewającą historię Henry'ego Sugara" 

„Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara i sześć innych” – bo tak w całości brzmi tytuł opowiadań Roalda Dahla, powstał w 1977 roku i jest zbiorem historii, których głównych bohaterem jest tytułowy Henry Sugar. To zamożny hazardzista, który pewnego dnia otrzymuje raport medyczny o niezwykłym pacjencie z Indii. Człowiek ten widzi bez użycia oczu – jak piszą o nim w raporcie. Ma on zdolność widzenia mimo zaszytych oczu, a umiejętność tę wykorzystuje do zarabiania pieniędzy. Dzięki specjalnej metodzie medytacji pacjent „przeszywa” wzrokiem przedmioty. Bogacz postanawia odnaleźć Hindusa i wykorzystać jego zdolności w kasynie.

 

„Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara” - obsada, premiera 

„Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara” będzie drugą filmową adaptacją literatury Raolda Dahla, której podjął się Wes Anderson. Reżyser kilka lat temu stworzył animowany film „Fantastyczny Pan Lis” , w którym wystąpili m.in. George Clooney i Meryl Streep.

Udział w nowym filmie Wesa Andersona potwierdził już Benedict Cumberbatch i Dev Patel. W obsadzie mają pojawić się także Ralph Fiennes i Ben Kingsley.

Zdjęcia do filmu „Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara” ruszą jeszcze w tym miesiącu w Londynie, a film będzie miał swoją premierę na platformie Netflix. Data premiery nowego filmu Wesa Andersona nie jest jeszcze znana.