Filmy na Święta: Jak wyglądają dziś dzieci z kultowych świątecznych filmów?

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez filmu „Kevin sam w domu” w tle, prawda? Nie jest to jednak jedyna produkcja, która zdążyła już wpisać się w nasze świąteczne tradycje.

Reklama

Kronika Świąteczna”, „To właśnie miłość”, „Listy do M.” - wymieniać można długo. Bez względu jednak na waszych i naszych świątecznych filmowych ulubieńców, każda produkcja z tagiem „christmas” jest jak powrót do dzieciństwa, którym uwielbiamy umilać sobie grudniowe wieczory.

Dziś przygotowaliśmy dla was pewnego rodzaju wehikuł czasu – choć trochę na opak.

Sprawdziliśmy, jak wyglądają i co teraz robią dziecięce gwiazdy kultowych filmów świątecznych. Jesteście ciekawi? Powiemy wam w sekrecie, że zdążyli już dorosnąć tak, jak my. Ciekawe, czy wciąż wierzą w Świętego Mikołaja...? 

„To właśnie miłość”: Mały Sam, czyli Thomas Brodie – Sangster

To właśnie miłość / kadr z filmu To właśnie miłość / kadr z filmu

„To właśnie miłość” z Hugh Grantem, Alanem Rickmanem i Emmą Thompson to kultowa brytyjska komedia z Bożym Narodzeniem w tle. Jest kwintesencją tego, czego oczekujemy od świątecznych filmów: bawi, wzrusza i pokazuje, że w życiu liczy się przede wszystkim miłość.

W obsadzie pojawił się również czarujący chłopiec Thomas Brodie-Sangster, aktor, którego dziś kojarzyć możemy na przykład z filmu „Gambit Królowej”, „Więźnia labiryntu”, „Gry o tron” czy „Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy”.

To właśnie on odegrał rolę małego Sama, który starał się o serce swojej koleżanki ze szkoły.  Pamiętacie tę scenę z perkusją i lotniskiem w tle? Czasy być może się zmieniły, ale jego chłopięcy urok pozostał do dziś taki sam.

Jak widzimy, Thomas Brodie-Sangster wciąż jest aktorem i to nie byle jakim. Ma na swoim koncie mnóstwo kultowych produkcji, choć trudno powiedzieć, co tak naprawdę u niego słychać prywatnie. 

Niechętnie dzieli się z fanami swoją codziennością, a pierwsze konto na Instagramie otworzył dopiero w 2020 roku.

- Witaj świecie. Jakież to dziwne i niezbadane terytorium. Czuję, że nadszedł najlepszy czas na to, żeby się z wami skontaktować i stać częścią tej globalnej społeczności internetowej – czytamy w pierwszym poście na Instagramie Thomasa Brodie-Sangstera.

Bez względu na wszystko, możemy śmiało powiedzieć, że choć dziś aktor ma 32 lata, chyba odkrył jakiś eliksir wiecznej młodości, bo wciąż wygląda jak nastolatek.

 

„Listy do M.”: Tosia, czyli Julia Wróblewska

Listy do M. / kadr z filmu Listy do M. / kadr z filmu

Dziewczynka, która ucieka z domu dziecka w poszukiwaniu magii świąt – Tosia - była jedną z najbardziej wzruszających postaci w filmie „Listy do M.”. Zagrała ją 13-letnia wówczas Julia Wróblewska, ta sama, która pojawiła się w filmie „Tylko mnie kochaj” jako mała Michalinka.

Dziś Julia Wróblewska ma już 24 lata i spory dorobek artystyczny. Oprócz tego, że pojawiła się w dwóch kolejnych częściach „Listów do M.”, mogliśmy zobaczyć ją także m.in. w: „Nietypowej historii świątecznej”, „(Nie)widzialnej nastoletniej depresji”, „Wpadce” oraz „Somnium”.

Aktorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i odważnie mówi o problemach ze zdrowiem psychicznym. Często pokazuje także swojego ukochanego pupila, czyli łasicę.

W listopadzie 2021 roku Julia Wróblewska wyznała, że zdiagnozowano u niej zaburzenia osobowości chwiejnej emocjonalnie. Z powodu terapii zrezygnowała z show-biznesu i rozpoczęła pracę jako kelnerka.

 

„Kevin sam w domu”: Kevin, czyli Macaulay Culkin

Kevin sam w domu / kadr z filmu Kevin sam w domu / kadr z filmu

Gdy kręcono film „Kevin sam w domu” Macaulay Culkin miał zaledwie 10 lat. Dziś aktor jest o 32 lata starszy i pomimo tego, że jeszcze wielokrotnie próbował swoich sił na planie filmowym, nie zbierał najlepszych recenzji.

Mimo to, wciąż jest rozpoznawalny, niestety z powodu licznych skandali i problemów z narkotykami... 

Nie rezygnuje z kariery w show-biznesie. Udziela licznych wywiadów. Użyczył także swojego głosu w kilku filmach animowanych oraz wystąpił w wielu kultowych talk-show w Ameryce.

Przez wiele lat zajmował się także podcastowym projektem „Bunny Ears”, choć po raz ostatni wystąpił w nich w 2019 roku.

Szczególnie głośno było o aktorze, gdy w 2018 roku wystąpił w reklamie Google, zapewniając, że po jej obejrzeniu rzucimy wszystko, aby jeszcze raz obejrzeć „Kevin sam w domu”.

Aktualnie Macaulay Culkin jest w szczęśliwym związku z Brendą Song, którą możemy kojarzyć z sitcomu „Nie ma to jak hotel”. W 2021 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn.

- Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak niesamowicie życzliwy, lojalny słodki i mądry jest. To, co czyni go wyjątkowym, to twarde stąpanie po ziemi. Wie, kim jest i jest ze sobą uczciwy. To niesamowicie seksowna cecha. Nie mogę być przy nim i nie czuć się szczęśliwa – powiedziała Brenda Song w wywiadzie dla „Esquire”.

 

„Grinch: Świąt nie będzie”: Cindy Lou Who, czyli Taylor Momsen

Grinch: Świąt nie będzie / kadr z filmu Grinch: Świąt nie będzie / kadr z filmu

W tym roku święta Bożego Narodzenia należą do Grincha – wizerunek tego zielonego potwora rozkochał w sobie wielu projektantów i designerów, a my bardzo chętnie przystaliśmy na ich pomysły.

Dziś jednak mowa nie o samym Grinchu, a o Cindy Lou Who, czyli jego małej towarzyszce, w którą wcieliła się 7-letnia wówczas Tylor Momsen!

Tylor Momsen ma dziś 29 lat i chyba każdy z nas kojarzy ją przede wszystkim z  serialem „Plotkara", w którym wcieliła się w postać Jenny Humphrey. 

Prawda jest jednak taka, że aktorka dużo lepiej czuje się na scenie niż na planie filmowym. Od 2009 roku jest liderką i wokalistką zespołu rockowego „The Pretty Reckless”, który czerpie inspiracje z twórczości „The Beatles” połączonej z dorobkiem czysto grunge’owych zespołów, m.in. Audioslave czy Nirvana. Mieszanka wybuchowa!

Mimo muzycznych upodobań, w międzyczasie aktorka nakręciła parę filmów i seriali. Zobaczymy ją w „Małych Agentach 2”, „Zdarzyło się jutro” czy „Szkole szpiegowania”.

 

„Jack Frost”: Charlie, czyli Joseph Cross

Jack Frost / kadr z filmu Jack Frost / kadr z filmu

Ojciec zamieniony w bałwana? Historia „Jacka Frosta” poruszy serce każdego. To cudowna opowieść o rodzicielskiej miłości, oddaniu i magii świąt, w której główne role zagrali Michael Keaton oraz 12-letni wówczas Joseph Cross.

Joseph Cross dziś jest już doświadczonym, 26-letnim aktorem, który ma w swoim dorobku wiele kultowych produkcji. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje komediodramat „Biegając za nożyczkami”. W ostatnim czasie natomiast zagrał w filmie „Devotion”, Licorice Piazza”, „Mank”, „Medal Honoru” oraz popularnym serialu „Wielkie kłamstewka”.

Niestety, aktor nie jest aktywny w mediach społecznościowych. Mimo to, musimy przyznać, że bardzo się zmienił. Na tyle bardzo, że aż trudno rozpoznać w nim małego Charliego z „Jacka Frosta”.

 

"Kronika Świąteczna": Kate, czyli Darby Camp

Kronika Świąteczna / kadr z filmu Kronika Świąteczna / kadr z filmu

W 2018 roku wszyscy miłośnicy świątecznych klimatów dostali w prezencie na Gwiazdkę  film "Kronika Świąteczna" z Kurtem Russellem i Goldie Hawn. 

Jedną z głównych ról w filmie zagrała także Darby Camp. Postać małej Kate w jej wydaniu była dla widzów jak miód na serce! 

Dziś aktorka ma 15 lat, a  jej kariera powoli nabiera rozpędu. Oprócz tego, że pojawiła się w drugiej części "Kroniki Świątecznej", mogliśmy zobaczyć ją także w filmie "Benji", "Wyśniony świat" czy - podobnie jak w przypadku Josepha Crossa - w serialu "Wielkie kłamstewka". 

 

Kochasz święta Bożego Narodzenia? Zajrzyj do naszego cyklu WELL CHRISTMAS, w którym znajdziesz wiele świątecznych inspiracji, ciekawostek i świątecznych opowieści.