„Wataha” wśród 50 najlepszych seriali streamingowych

Serial „Wataha” już kilka lat temu przypadł do gustu polskiej publiczności. Teraz brytyjski magazyn „The Times” umieścił produkcję wśród 50 najlepszych seriali streamingowych na świecie. 

Reklama

Jeśli choć raz mieliście okazję obejrzeć „Watahę”, wiecie, na czym polega jego fenomen. I już nie chodzi nawet o naprawdę świetnie zbudowaną historię czy aleję gwiazd, która pojawiła się na planie. Sukcesem tej produkcji był wprowadzony przez reżysera klimat bieszczadzkich zakapiorów, który przeszywał do szpiku kości. 

Jak się okazuje, nie są to tylko nasze spostrzeżenia. Podziela je także „The Times”, który umieścił „Watahę” w pierwszej dwudziestce najlepszych seriali na świecie, biorąc pod uwagę wszelkie produkcje, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na streamingach Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video i BBC.

- Ten ponury, genialny polski dramat kryminalny opowiada historię patrolu granicznego, który kontroluje handel narkotykami, rynek niewolniczej pracy i nielegalnych uchodźców na najbardziej wysuniętej na południe granicy między Polską, a Ukrainą – czytamy w „The Times”.

Co ciekawe, o podobnym wyróżnieniu dla „Watahy” słyszeliśmy w lutym 2022 r., kiedy to „The Times” umieścił polską produkcję wśród najlepszych seriali nieanglojęzycznych.

„Wataha”- o czym jest i gdzie oglądać?

Tak, jak wspomnieliśmy, historia „Watahy” kontrolowana jest przez pełne grozy wydarzenia, z którymi mierzą się bieszczadzcy pogranicznicy.

Intrygi, zdrajcy, morderstwa i zamach bombowy, który na zawsze zmieni życie tytułowej Watahy, a wszystko to na tle Bieszczad, które wydają się jeszcze bardziej tajemnicze niż dotychczas.

Szczególnie ważne dla widza są losy kapitana Wiktora Rebrowa, w którego wcielił się Leszek Lichota. Można uznać go za głównego rozgrywającego całej historii, choć w serialu nie brakuje doskonałych postaci drugoplanowych - w tym prokurator Igi Dobosz (Aleksandra Popławska), komendanta Konrada Markowskiego (Andrzej Zieliński) czy „Grzywy” (Bartłomiej Topa).

Aktualnie w Polsce „Watahę” możemy obejrzeć w serwisie Player, HBO Max oraz Polsat Box.