"Specjalny składnik" w Nobu Hotel Warsaw

„Special ingredient” to nazwa nowej wystawy Agnieszki Stopyry, którą oglądać możecie na ścianach Sakebar Nobu. To również ulubione hasło szefa kuchni Nobu, za którym kryją się wyjątkowe smaki i prawdziwa kulinarna magia. Zrozumiecie ją doskonale, jeśli kiedykolwiek odwiedzić to wyjątkowe miejsce! 

Reklama

Właśnie ta magia była też punktem wyjścia do stworzenia unikatowych kompozycji Agnieszki Stopyry. Artystka, która na przestrzeni lat tworzyła projekty dla takich marek i organizacji, jak Kulczyk Foundation, Tomasz Ossoliński czy Pandora, tym razem doświadcza, dociera do sedna jestestwa i bawi się niuansami potraw dostępnych w menu Nobu.

Wernisaż wystawy Special Ingredient Agnieszki Stopyry w Sakebar Nobu / materiały prasowe Wernisaż wystawy Special Ingredient Agnieszki Stopyry w Sakebar Nobu / materiały prasowe

Podsumowaniem kilkumiesięcznego artystycznego eksperymentu są właśnie abstrakcyjne kompozycje, które podziwiać możecie we wnętrzach Nobu. To projekt wielowątkowy i wielowymiarowy, w którym smak dania jest tylko punktem wyjścia do podróży w głąb siebie.

- Jest pewną symfonią naszych sekretów, wspomnień, wyobrażeń, która kreuje nasze estetyczne mikroświaty, bywa niedocenianym składnikiem naszego stylu życia. To również próba pokazania, że jedzenie to nie tylko eufonia zapachowo-smakowa, ale i pewien rodzaj sztuki: przywoływacz emocji, uczta dla zmysłów (synestezja) i wyobraźni (art), zachęta do zmiany perspektywy i odświeżenia spojrzenia na temat jedzenia i jego prezentacji czy formy podania – wyjaśniała Agnieszka Stopyra.

 

Artystka rozbiera na części pierwsze poszczególne składniki dań, poszukuje nowych znaczeń i doprawia je własnymi emocjami, by stworzyć coś zupełnie nowego i zaskakującego. Tak oto kilka potraw przestaje być tylko sztuką kulinarną, ale transformuje się w kolejne dziedziny sztuki.

- Każda praca to wizualne zaproszenie do tajników i niezwykle różnorodnych smaków kuchni Nobu a poprzez swoiste żonglowanie perspektywami, wielkościami i proporcjami poszczególnych elementów próba zawładnięcia zmysłami widza i wciągnięcia go w estetyczną grę z mnóstwem niedopowiedzeń, tekstur, kolorów, aluzji czyli właśnie owych „Special ingredients” – dodaje artystka.

Wernisaż wystawy Special Ingredient Agnieszki Stopyry w Sakebar Nobu / materiały prasowe Wernisaż wystawy Special Ingredient Agnieszki Stopyry w Sakebar Nobu / materiały prasowe

„Special Ingredient” to 8 prac Agnieszki Stopyry, które podziwiać możecie do 24 marca w Sakebar by Nobu przy ulicy Wilczej w Warszawie.