Warszawa: Immersive Monet & The Impressionists - niezwykła wystawa po raz pierwszy w Europie

Już od 24 marca dzieła Claude’a Moneta, Augusta Renoira, Edgara Degasa, Mary Cassatt, Paula Cezanne’a czy Eduarda Maneta będzie można oglądać w wielkoformatowych, immersyjnych przestrzeniach Art Box Experience warszawskiej Fabryki Norblina.

Reklama

Łącznie na multisensorycznej wystawie „Immersive Monet & The Impressionists” pojawi się aż 438 impresjonistycznych dzieł, a ich aspekt wizualny zostanie uzupełniony o niezwykłe doświadczenia multimedialne z wykorzystaniem systemów mapowania wideo, efektów specjalnych oraz muzyki.

Twórcami ekspozycji są Massimiliano Siccardo wraz z zespołami światowej klasy producentów wystaw multisensorycznych z Lighthouse Immersive i Visioni Eccentriche. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada natomiast Luka Longobardi.

Wystawa Immersive Monet & The Impressionists, fot. mat. prasowe Wystawa Immersive Monet & The Impressionists, fot. mat. prasowe

 

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że słynna wystawa „Immersive Monet & The Impressionists” już w marcu pojawi się w przestrzeniach Art Box Experience – mówi Joanna Kowalkowska, prezeska zarządu i współzałożycielka jedynej immersyjnej przestrzeni w Polsce, mieszczącej się w Fabryce Norblina w Warszawie.

– Czeka nas prawdziwa uczta dla oka i niespotykane artystyczne doświadczenie, bo obrazów mistrzów impresjonizmu w takim wydaniu jeszcze nie widzieliśmy. To wyjątkowa szansa, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze dzieła impresjonistyczne rozproszone po najlepszych galeriach i muzeach świata w jednym miejscu. Immersyjny charakter wystawy pozwoli widzowi doświadczyć z bliska prawie 450 obrazów, jak również zanurzyć się wewnątrz jednego z nich. Mogę zdradzić, że nenufary z ogrodu Moneta w Giverny jeszcze nigdy nie były tak blisko – dodała Kowalkowska.

Immersyjna wystawa w Fabryce Norblina - data, projekt, ceny biletów

dsc_6210_kopia.jpeg dsc_6210_kopia.jpeg

„Immersive Monet & The Impressionists” to prawdziwie wyjątkowa wystawa, która prezentuje przekrój twórczości najważniejszych malarzy i malarek tego nurtu. Doświadczenie przekształca światowej sławy malarstwo w niezwykłe projekcje, charakteryzujące się feerią barw, faktur i wrażeń. Jednocześnie jest to projekt edukacyjny, który zabiera widzów w historyczną podróż do świata sztuki.

– Przygotowaliśmy specjalną salę edukacyjną, stanowiącą zgodne z podstawą programową wprowadzenie do wystawy. Taka szkolna wycieczka jest chętnie wybierana przez nauczycieli i lubiana przez uczniów. Jednak to nie wszystko. Chcemy uczyć, ale przede wszystkim bawić, uwodzić gości obrazem i dźwiękiem, bez względu na wiek czy zamiłowanie do sztuki – dodaje Mateusz Labuda, wiceprezes zarządu Art Box Experience.

Wystawa impresjonizmu w Fabryce Norblina / materiały prasowe Wystawa impresjonizmu w Fabryce Norblina / materiały prasowe

Ambasadorem wystawy jest natomiast Stach Szabłowski, historyk i krytyk sztuki, niezależny kurator i publicysta, autor koncepcji kuratorskich kilkudziesięciu wystaw, projektów artystycznych i festiwali sztuki w przestrzeni publicznej.

Wystawę „Immersive Monet & The Impressionists” będzie można zobaczyć w Art Box Experience w Warszawie od 24 marca do 2 lipca 2023 roku (Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, drugie piętro).

 

Ciekawostki na temat „Immersive Monet & The Impressionists”

  • 438 obrazów wykorzystanych w animacjach wystawy
  • 1 500 000 klatek wideo
  • 3 000 m3 projekcji
  • 760 m2 refleksyjnej podłogi
  • sala edukacyjna z wprowadzeniem do wystawy
  • bezpłatna aplikacja mobilna z treściami wzbogacającymi wiedzę o impresjonizmie i najważniejszych artystach
  • dwa magiczne instaspoty: mostek w Giverny i nenufary oraz Paryż i wieża Eiffla
  • ponad 5 mln widzów w USA i Kanadzie