Wakacje we Włoszech: Wygraj darmowy pobyt w sycylijskim miasteczku Sambuca Di Sicilia

Burmistrz miasta Sambuca Di Sicilia, Giuseppe Cacioppo stworzył ofertę nie do odrzucenia. Sycylijskie miasteczko zaprasza dwie osoby na bezpłatny miesięczny pobyt.

Reklama

Zakwaterowanie odbędzie się w osobnych rezydencjach z widokiem na jezioro i starożytną arabską fortecę. Co ciekawe, oferta kierowana jest tylko i wyłącznie do… artystów. W końcu ktoś docenił ich starania, a nawet… chce im za to zapłacić!

Sambuca Di Sicilia / Shutterstock Sambuca Di Sicilia / Shutterstock

Sycylia: Sambuca Di Sicilia to raj dla artystów

Każdy artysta oprócz luksusowej rezydencji i bezpłatnego jedzenia otrzyma 2 tys. euro wynagrodzenia plus 1,2 tys. euro na materiały. Halo? Jakie materiały? I tu pojawia się haczyk.

Miesięczny pobyt musi zostać zwieńczony dziełem artystycznym, które zostanie podarowane miastu.

- To otwarty nabór dla wszelkiego rodzaju artystów. Mogą tworzyć wszystko, o ile dzieło będzie możliwe do zainstalowania na miejskich ulicach jako część krajobrazu lub w naszym muzeum miejskim – komentuje burmistrz.

Burmistrz nadto wskazał, że dzieło sztuki nie musi być obszerne. Wystarczy coś małego, coś, co będzie spójne z estetyką miejscowości i jej dziedzictwem kulturowym.


- Naszym celem jest dalsze wzmacnianie wielokulturowego klimatu Sambuca. Mamy nadzieję, że artyści zainspirują się naszą egzotyczną architekturą, aby stworzyć dzieło sztuki, które dobrze wkomponuje się w stare budynki dzielnicy - dodaje.

Brzmi jak idealny sposób na spędzenie jesieni 2023? Wszystkie artystyczne dusze mogą wysłać zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na stronie firmy Korai, która dba o rozwój kulturalnego ducha Sycylii. Do zgłoszenia należy dołączyć CV i portfolio. Termin? 11 września 2023 roku.

Kościół św. Michała w Sambuca Di Sicilia /  Oficjalna strona urzędu miasta Sambuca Di Sicilia Kościół św. Michała w Sambuca Di Sicilia / Oficjalna strona urzędu miasta Sambuca Di Sicilia

 

Włoskie miasto Sambuca di Sicilia

Sycylijskie miasto Sambuca di Sicilia w przeszłości trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie i zbiło fortunę, sprzedając tanie domy na Sycylii obcokrajowcom. Tym samym władze miasta ożywili opuszczoną starożytną dzielnicę.

Położone pośród wzgórz Sycylii, czarujące miasto Sambuca Di Sicilia przyciąga artystów swoim ponadczasowym pięknem. To, co wyróżnia Sambuca, to nie tylko wizualny urok, ale także namacalny związek z historią. Początki miasta sięgają czasów starożytnych. Jego historia jest widoczna w architekturze, ruinach i tradycjach kulturowych.

Wakacje we Włoszech - Sycylia / Shutterstock Wakacje we Włoszech - Sycylia / Shutterstock