Kolekcja dzieł sztuki w formie NFT w hołdzie Ukrainie 

Pomoc Ukrainie płynie z całego świata, a pomysłów na to, jak wesprzeć walczący o wolność jest niezliczenie wiele. Studio FFFACE.ME na przykład postanowiło wypuścić na rynek kolekcję NFT Ukrainian Power Artifacts.

Reklama

- W dzisiejszych czasach istnieje bardzo silny impuls twórczy, dzięki któremu narodziła się koncepcja kolekcji NFT Ukrainian Power Artifacts. Każdy z jej elementów jest obiektem siły. Nabywcy każdego z tych artefaktów będą mogli poczuć ten impuls niezłomności, którzy obecnie towarzyszy Ukraińcom. Otrzymają kawałek duszy autora – wyjaśnia w oficjalnym oświadczeniu Dmitrij Korniłow, dyrektor generalny NFT.

Kolekcja składa się z trzech elementów: Matki Władzy, Soul Power oraz przypadkowego zdjęcia schronu przeciwbombowego.

Ukrainian Power Artifacts - Matka Władzy

Ukrainian Power Artifacts: Matka Władzy / materiały promocyjna Foundation.app Ukrainian Power Artifacts: Matka Władzy / materiały promocyjna Foundation.app

Matka Władzy to wizerunek kijowskiego pomnika Ojczyzna na tle kuli ziemskiej. W tarczy trzymanej przez kobietę odbija się flaga Ukrainy. FFFACE.ME zapewniają, że nabywcy artefaktu otrzymają duchową ochronę przed wszelkimi nieludzkimi działaniami. 

Ukrainian Power Artifacts: Soul Power

Ukrainian Power Artifacts: Soul Power / materiały promocyjne Founadtion.app Ukrainian Power Artifacts: Soul Power / materiały promocyjne Founadtion.app

Soul Power przedstawia wizerunek influencerki Astry Star, która trzyma na swoich barkach cały świat. Praca ma być symbolem niepokonanej siły, która nie poddaje się mimo pozornej kruchości i nierówności w ciężarze.

 

Ukrainian Power Artifacts: Zdjęcie schronu przeciwbombowego

Ukrainian Power Artifacts: Zdjęcie schronu przeciwbombowego / materiały promocyjne Foundation.app Ukrainian Power Artifacts: Zdjęcie schronu przeciwbombowego / materiały promocyjne Foundation.app

Ostatnim elementem kolekcji NFT jest przypadkowe zdjęcie wykonane przez samego Dmitrija Korniłowa. Przedstawia schron przeciwbombowy, którego ściany są malowane przez światło na niebiesko-żółte odcienie. Całość spowija mrok, ale na jego końcu pojawia się światło. To mistyczna metafora wizualna, która jest symbolem nadziei. Właściciel tej pracy ma zyskać umiejętność zwycięskiego wyjścia z każdej sytuacji.

Dochód ze sprzedaży kolekcji zostanie w całości przekazany na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy.