„Top Gun: Maverick” pobił rekord „Titanica”

Romantyczny i tragiczny „Titanic” Jamesa Camerona z 1997 roku wciąż króluje wśród najpopularniejszych produkcji wszech czasów. Co więcej, jak do tej pory zajmował siódme miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów w USA. „Top Gun: Maverick” okazał się jednak… lepszy!

Reklama

„Top Gun: Maverick” z Tomem Cruisem już od samej premiery zapowiadał ogromny sukces. Z biegiem czasu co rusz słyszeliśmy o nowych rekordach produkcji – zaledwie kilka dni temu wpływy ze sprzedaży biletów na świecie przekroczyły kwotę miliarda dolarów. Tym samym sequel „TopGun” z 1986 roku stał się najbardziej dochodowym filmem tego roku i siódmym najbardziej dochodowym filmem w USA!

Jak się okazuje, do tej pory to samo miejsce w rankingu zajmował „Titanic”. Dochody produkcji z 1997 roku szacuje się na ok. 659 milionów dolarów. Tymczasem „Top Gun: Maverick” już dziś może pochwalić się wpływami w wysokości 662 miliony dolarów.

 

Czy „Top Gun: Maverick” zdobędzie szczyt najpopularniejszych filmów na świecie?

Zdaniem ekspertów kina „Top Gun: Maverick” w krótkim czasie jest w stanie pobić również rekord "Avengers: Wojna bez granic" Marvela, który zajmuje szóste miejsce w rankingu.

Jeśli rzeczywiście dojdzie do takiej sytuacji, film z Tomem Cruisem będzie deptał po piętach „Czarnej Panterze”, „Spider-man: Bez drogi do domu”, „Avengers: Endgame” oraz „Gwiezdnym wojnom: Przebudzenie mocy”.

Warto zwrócić uwagę jednak, że „Titanic” właśnie obchodzi 25-lecie produkcji. Aktualny wynik może zatem odwrócić się w drugą stronę. Poza tym film Jamesa Camerona zdobył 2,2 miliardy dolarów dochodów na świecie, podczas gdy "Top Gun: Maverick"  póki co oscyluje wokół kwoty 1,3 mld dolarów dochodów - "Titanic" zatem wciąż przoduje w rankingach światowych. 

 Mimo to, musimy przyznać, że osiągnięcia „Top Gun: Maverick” są naprawdę godne podziwu – i oby tak dalej!