Tomasz Kot w zagranicznym filmie

Jaki informuje „Super Express” Tomasz Kot otrzymał kolejny angaż w międzynarodowej produkcji u boku hollywoodzkich gwiazd. Wcześniej polski aktor miał okazję wystąpić we francusko-hiszpańskim thrillerze „Wróg doskonały” oraz kanadyjsko-amerykańskim filmie science fiction „Przestroga”.

Reklama

Teraz Kot ma pojawić się w nowozelandzkiej produkcji zatytułowanej „Joika” w reżyserii Jamesa Napiera Robertsona. Film opowie historię Joy Womack, pierwszej w historii amerykańskiej baleriny, która ukończyła Moskiewską Państwową Akademię Choreografii, czyli Akademię Baletu Bolszoj.

W główną rolę wcieli się znana m.in. z „West Side Story” Talia Ryder, a jej mentorkę zagra Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Mr. Nobody”). Na ten moment nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Tomasz Kot, pewne jest natomiast, że na ekranie pojawi się w towarzystwie Kruger i Ryder.

Zdjęcia do filmu „Joika” rozpoczęły się już w Warszawie, która na potrzeby produkcji stanie się Moskwą, a polscy aktorzy mają zagrać Rosjan. Według „Super Expressu” zagraniczna ekipa filmowa jest pod dużym wrażeniem profesjonalizmu polskiej obsady.

Międzynarodowa kariera Tomasza Kota

Talent Tomasza Kota został dostrzeżony przez zagranicznych twórców po znakomitym występie w nominowanej do trzech Oscarów „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. Niedługo potem aktor otrzymał propozycje wystąpienia we wspomnianych „Przestrodze” i „Wrogu doskonałym”.

Poza „Zimną wojną” najlepszymi występami w dorobku Kota pozostają role wokalisty zespołu Dżem Ryśka Riedla w filmie „Skazany na bluesa” oraz Zbigniewa Religi w filmie „Bogowie”. Za tę drugą rolę Kot otrzymał szereg nagród w tym Orła Polskiej Akademii Filmowej za najlepszą główną rolę męską.