Tom Hanks uważa, że nakręcił tylko cztery dobre filmy

Kariera aktorska Toma Hanksa obejmuje ponad 80 filmów i sześć nominacji do Oscara, w tym dwie zwycięskie. Aktor wyznał jednak, że udało mu się nakręcić jedynie cztery całkiem dobre” produkcje.

Reklama

Rozmawiając z „People Magazine” podczas promocji swojej debiutanckiej powieści – „The Making of Another Major Movie Masterpiece”  – Tom Hanks wyznał, że kultowe filmy, w których zagrał, stały się fenomenem głównie ze względu na proces produkcyjny, a nie samą grę aktorską.

- Tak naprawdę ludzie nie wiedzą, jak powstają filmy, choć wydaje się im, że znają wszystko od podszewki. W ciągu całej mojej kariery zrobiłem mnóstwo filmów, a tylko cztery z nich są, jak sądzę, całkiem niezłe – powiedział Tom Hanks dla „People Magazine”.

Jakie cztery filmy może mieć na myśli aktor? Trudno powiedzieć, choć jakiś czas temu opowiedział w jednym z wywiadów o kilku swoich faworytach.

Filmy z Tomem Hanksem - które najlepsze? 

W listopadzie 2021 roku Tom Hanks wystąpił gościnnie w podcaście Billa Simmsona. Został wówczas poproszony o wymienienie trzech ulubionych filmów, które nakręcił w ciągu całej swojej kariery. Jak odpowiedział?

- Nie chce skupiać się na kolejności, w jakiej wyszły filmy. Będę bazował raczej na własnych doświadczeniach, czyli na tym, co czułem, kiedy je kręciłem. Te dwa aspekty są niezwykle różne – powiedział Tom Hanks.

Aktor jako swoje ulubione filmy wymienił: "Ich własna liga" z 1992 roku, “Cast Away” z 2000 roku i “Atlas chmur” z 2012 roku. Co ciekawe, w wypowiedziach Toma Hanksa nie pojawił się kultowy "Forest Gump" czy "Filadelfia", a właśnie za te role aktor otrzymał Oscary.  Czy to nadzwyczajna pokora, czy może dystans do swojej pracy i zawodu, który się wykonuje? 

- Tworzenie filmów to bardzo ciężka praca przez bardzo długi okres czasu. Składa się z wielu chwil radości, które uderzają w taką samą liczbę uczuć nienawiści do samego siebie. To jednocześnie najwspanialsza i najbardziej skomplikowana, jaką znam - dodał Tom Hanks. 

A jakie są wasze ulubione filmy z Tomem Hanksem? Na pewno macie z czego wybierać!