Tom Ford sprzedał swoją markę

Po 35 latach pracy w modzie i urodzie Tom Ford sprzedał swoją markę o tej samej nazwie firmie Estée Lauder Companies za 2,8 miliarda dolarów. Dwa dni przed oficjalnym transferem marki, projektant bez zbędnego zamieszania zaprezentował swoją ostatnią kolekcję. Szczegóły pożegnania Toma Forda ze swoją firmą możecie przeczytać w artykule poniżej:

Reklama


Tom Ford zamierza odpocząć

W najnowszym wywiadzie z Air Mail, Tom Ford opowiedział o swoich planach na najbliższą przyszłość. Planuje nakręcić czarną komedię, ale najpierw musi odpocząć.

- Potrzebuję drzemki – wyznał z rozbrajającą szczerością. - Mój ojciec zmarł podczas pandemii COVID, a Richard [Buckley, mąż i partner Forda od 35 lat] zmarł niedawno. Mój pierwszy chłopak, Ian Falconer, zmarł jakieś trzy tygodnie temu. Sprzedałem swoją firmę. Przeprowadziłem się. Potrzebuję kilku miesięcy, żeby przetrawić wszystko, co się wydarzyło, a potem zacząć pisać.

10-letni syn Toma Forda, Jack niedługo wyjeżdża na obóz. Ten czas projektant ma zamiar poświęcić na zresetowanie się.

- Pojadę do mojego domu w Nowym Jorku. Będę siedział w bieliźnie i brudnej koszulce. Będę zajadał się płatkami. Mogę nie brać kąpieli przez trzy lub cztery dni z rzędu. Mogę gapić się w sufit, oglądać głupią telewizję. Po prostu muszę pobyć sam – mówi.

Tom Ford nakręci czarną komedię

Tom Ford ma jednak dalsze zawodowe plany. Kiedy już odpocznie, chce nakręcić czarną komedię. Dlaczego akurat na taki gatunek postawił?

- Takie jest życie. To mroczna, czarna komedia. Życie jest tak bardzo bolesne, ale jednocześnie tak absurdalne. Myślę, że jeśli nie podejdziesz do niego z  humorem to może cię zabić, życie."

Na razie nie są znane szczegóły filmu, do którego przymierza się były projektant. Przypomnijmy jednak, że nie będzie to jego debiut. Tom Ford ma na swoim koncie już dwie produkcje. W 2009 roku nakręcił "Samotnego mężczyznę" z Colinem Firthem w roli głównej, a w 2016 roku "Zwierzęta nocy".

Peter Hawkings dyrektorem artystycznym marki Tom Ford

W momencie, w którym Tom Ford ogłasza swój najnowszy projekt, podano, kto zajmie się jego byłą marką. Nowo mianowanym prezesem i dyrektorem generalnym został Guillaume Jesel z Estee Lauder, a dyrektorem kreatywnym Peter Hawkings. Tom Ford patrzy z dużą dozą optymizmu na nowych zarządców.

- Kocham Petera. Pracował ze mną 25 lat. Chciałem, żeby dostał tę pracę. Ma niesamowity gust i jest wspaniałym przywódcą – powiedział projektant.

- Jest niezwykle utalentowany. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć to, co stworzy. Z Guillaumem również pracuję od lat w Tom Ford Beauty. Ma ogromną wiedzę na temat branży beauty i mody w ogóle. To wspaniały wybór.