"Titanic" po 25 latach - co wiemy o nowej wersji filmu?

Romantyczny, namiętny i wzruszający – „Titanic” zarobił już ponad  2,2 mld dolarów i tym samym oficjalnie stał się trzecim najbardziej kasowym przebojem kinowym w historii. Tym bardziej więc ucieszy nas wszystkich wiadomość, że ten kultowy dramat miłosny z 1997 r.  powróci na wielkie ekrany!

Reklama

Titanic plakat / materiały prasowe Titanic plakat / materiały prasowe

Z okazji 25-lecia produkcji zremasterowana wersja dramatu romantycznego z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych ponownie zostanie wyświetlona w kinach, przy wykorzystaniu technologii 3D 4K HDR.

Informacja została ogłoszona przez Jamesa Camerona i dyrektora operacyjnego Lightstorm Entertainment, Jona Landaua, podczas imprezy Disney CineEurope w Barcelonie.

Zastanawiacie się pewnie zatem – co z fabułą? Czy zostanie zmieniona? Cóż, chyba jednak miłość Jacka i Rose na zawsze pozostanie nieszczęśliwa, ale o dziwo okazuje się, że zmiany jednak zajdą. A przynajmniej jedna.

 

"Titanic" 2023 - nowa scena w filmie

Z przykrością – lub wprost przeciwnie – z ulgą informujemy, że nowa odsłona „Titanica” nie przewiduje zmian w fabule. Modyfikacji zostanie poddana jednak kultowa scena, w której Rose leży na drzwiach – a raczej urywek tej sceny ukazujący konstelację gwiazd.

Podobno naukowiec Neil deGrasse Tyson kilka lat temu napisał maila do Jamesa Camerona, w którym wykazał, że dotychczasowo ukazywany w filmie układ gwiazd nie jest zgodny z tym, jaki występował podczas rzeczywistej tragedii Titanica z 14 na 15 kwietnia 1912 roku.

Wielu reżyserów pewnie machnęłoby ręką, ale nie perfekcjonista James Cameron! Twórca "Titanica" postanowił zmienić kadr z niebem na prawidłowy. 

"Titanic" 2.0 - oficjalny zwiastun 

Niedawno do sieci trafił oficjalny zwiastun "Titanica" 2.0 i musimy się przyznać, że to niezwykłe uczucie zerkać na zawarte w nim sceny w formie kinowej zajawki. Budzi wspomnienia! 

 

„Titanic 2.0"- kiedy premiera? 

Jak zapowiadają twórcy, „Titanic” w odnowionej wersji trafi do kin na całym świecie dokładnie 10 lutego 2023 roku. W tym roku zatem łatwo będzie nam zaplanować walentynkowy wieczór - wystarczy wybrać się do kina. Wzruszenie gwarantowane!