Gra ‘’The Last of Us’’ to hit z 2013 roku. Teraz doczekała się adaptacji w postaci serialu. Recenzje produkcji Neil’a Druckmanna, od kilku tygodni oglądać możemy HBO Max. Coraz większa liczba fanów serialu "The Lat of Us" sugeruje, że adaptacja gry wyszła naprawdę nieźle i w końcu przełamała klątwę przenoszenia gier komputerowych na duży ekran. 

Reklama

Oto, co powinniście wiedzieć o hitowym serialu HBO, nawet jeśli nie jesteście fanami gier komputerowych. 

"The Last of Us’’: Pedro Pascal i Bella Ramsey znowu razem

Ta para aktorów nigdy nie spotkała się na planie przed rozpoczęciem zdjęć do "The Last of Us’’. Mimo to, oboje wystąpili w znanej na całym świecie ‘’Grze o Tron’’.

Bella Ramsey mimo młodego wieku – 17 lat — jest już rozpoznawalną aktorką, a sławę przyniosła jej rola młodej szlachcianki Lyanny Mormont w serialu fantasy HBO "Gra o Tron". W serialu "The Last of Us" Bella Ramsey wciela się w rolę Ellie. Pedro Pascal natomiast gra w serialu Joela. 

Bella Ramsey i Pedro Pascal w Bella Ramsey i Pedro Pascal w

"The Last of Us’’: Miał być film, wyszedł serial

Serial ‘’The Last of Us’’ nie jest pierwszą próbą przeniesienia fabuły kultowej gry na duży ekran. Nad filmem o tym samym tytule pracował reżyser Sam Raimi – twórca m.in takiego hitu kinowego jak "Spider-Man".

Neil Druckmann - twórca gry ‘’The Last of Us’’’ i producent wykonawczy serialu HBO, powiedział, że filmowi nie udało się ruszyć z miejsca, ponieważ tracił esencję tego, co czyniło grę świetną.

"The Last of Us’’: Rola Ellie była bardzo trudna do obsadzenia

Neil Druckmann przyznał w jednym z wywiadów, że obsadzenie roli Ellie nie należało do najłatwiejszych zadań i wymagało dziesiątek przesłuchań. Pod uwagę były brane takie nazwiska, jak Maisie Williams czy Kaitlyn Dever. Okazało się jednak, że 17-letnia Bella Ramsey zdeklasowała konkurencję i to ona wypadła najlepiej podczas castingów.

"The Last of Us’’: Dubbing w grze ‘’The Last of Us’’ a obsada serialu

Aktorka Merle Dandridge, odgrywająca w serialu rolę Marlene, podkładała głos tej właśnie postaci w angielskiej wersji gry "The Last of Us". Również Troy Baker i Ashley Johnson podkładający w grze głosy Joela i Ellie, dostali role w serialu, ale jako inne postacie.

"The Last of Us’’ to wcale nie następne ‘’The Walking Dead’’

Bez wątpienia nowa produkcja HBO będzie porównywana do serialu ‘’The Walking Dead’’. Jednak twórcy ‘’The Last of Us’’ zapewniają, że w odróżnieniu do 11. sezonów ‘’The Walking Dead’’, ten serial nie doczeka się tak wielu kontynuacji i spin–offów.

- Nie planujemy opowiadać żadnych historii poza adaptacją gry – komentował Neil Druckmann .

Bella Ramsey i Pedro Pascal dostali zakaz grania w "The Last of Us"

Chodziło o to, żeby aktorzy nie kopiowali zachowań głównych bohaterów z gry. Bella Ramsey - odgrywająca Ellie - posłuchała rady producentów. Pedro Pascal przyznał się jednak do złamania zakazu.

- Próbowałem grać w tę grę i byłem w tym bardzo, bardzo zły – zdradził na łamach serwisu Wired. 

"The Last of Us" pierwszą adaptacją gry na HBO!

"TLoU" to pierwsza współpraca HBO z PlayStation Productions. Chociaż HBO ma na swoim koncie wiele głośnych tytułów, to ‘’The Last of Us’’ jest pierwszą adaptacją gry w wytwórni. To również pierwsza produkcja serialowa od PlayStation Productions. Wcześniej firma podjęła się prac nad filmem ‘’Uncharted’’.

"The Last of Us" - muzyka do serialu, a gra komputerowa

Twórcą muzyki do najnowszego hitu HBO jest kompozytor Gustavo Santaolalla, który otrzymał Oscara za muzykę do "Brokeback Mountain" i film "Babel". Twórca jest również odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej ‘’The Last of Us’’.

‘’The Last of Us’’ – Stephen King skomentował serial

Jeden z odcinków serialu ‘’The Last of Us’’ bardzo poruszył odbiorców, a chodziło dokładnie o niejasności geograficzne. Podczas gdy na ekranie możemy oglądać górzyste tereny, jednocześnie widzimy informację: ‘’10 mil na zachód od Bostonu’’.

Boston leży na płaskim terenie, więc nie jest możliwe, by tle miasta widoczne były gęsto zalesione góry. Ten detal poruszył nawet Stephena Kinga, który na swoim koncie na Twitterze napisał:

 - "The Last of Us". Epizod 3. Czy naprawdę chcecie mi wmówić, że to właśnie jest 10 mil na zachód od Bostonu? - skomentował pisarz. 

Serial ‘’The Last of Us’’ to nie kopia gry 

Gra pomija wątki niektórych postaci, podczas gdy serial "The Last of Us" je rozwija. Występują też znaczące różnice w charakterystyce postaci. Czołowym przykładem jest tutaj postać Billa.  Serialowy Bill żyje w luksusie, ma bardzo komfortowe życie.  W grze natomiast, Bill mieszka w zrujnowanym kościele i żył ze zbierania resztek.